V Ogólnopolskie Spotkanie KNH

kale-kategorii-460x284-KNH-bialystok_2.jpg

Prawie 100 nauczycieli z całej Polski spotka się w Białymstoku. Są kreatywni i otwarci na wymianę doświadczeń. „Historia jest ważna i może być atrakcyjna” – to dewiza członków Klubu Nauczyciela Historii działającego przy Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

W dniach 20-21 października w Białymstoku odbędzie się jubileuszowe, V Ogólnopolskie Spotkanie Członków Klubu Nauczyciela Historii. Wydarzenie co roku odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Inauguracja Spotkania nastąpi w Operze Podlaskiej 20 października o godz. 12.30. szczegóły >>

nota prasowa >>

plakat >>

Milusin w eterze

baner-458x284.jpg„Milusin w eterze” to akcja społeczna skierowana do osób, które w latach 1956-2000 uczęszczały do przedszkola w dworku „Milusin” – dawnym domu Marszałka w Sulejówku. Chodziłeś do przedszkola w „Milusinie”? Zgłoś się do nas!

szczegóły >>

plakat >>

informacja prasowa >>

 

 

 

 

 

Co na to Marszałek? wystawa i start 3 edycji akcji społecznej!

CNM.png

12 maja już po raz trzeci rusza akcja społeczna Co na to Marszałek? organizowana przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Tegoroczną edycję zainauguruje wystawa pod tym samym tytułem, którą przez dwa tygodnie będzie można oglądać na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

szczegóły >>

 

 

 

 

 

 

Buława Marszałkowska podczas Nocy Muzeów !

NM.png

 

20 maja, podczas Nocy Muzeów, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zaprezentuje buławę Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. To wyjątkowa okazja, żeby zobaczyć jeden z najważniejszych symboli odzyskania przez Polskę niepodległości.

szczegóły >>

informacja prasowa >>

 

 

 

 

Wystawa Drogi do Niepodległej – Józef Piłsudski w Olsztynie

xmbx_2582.jpgNarodowy Bank Polski i Muzeum Józefa Piłsudskiego zapraszają na wystawę Drogi do Niepodległej – Józef Piłsudski. Będzie ją można obejrzeć podczas dni otwartych olsztyńskiego oddziału Narodowego Banku Polskiego,
16-27 maja 2016 r. Wystawie towarzyszy rodzinna gra plenerowa, w której chętni mogą podróżować po wielkoformatowej mapie Polski i poznawać historię odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Informacja prasowa >>

Broszura informacyjna: część 1., część 2.

Plakat >>

Materiały graficzne: awers_moneta, rewers_moneta, fot. 3, fot. 4, fot. 5.,fot. 6.

 

Co na to Marszałek?

mjp_2016_cntm_www_1_0.jpgCo na to Marszałek?

Rusza druga edycja akcji

14 maja 2016 r., w Noc Muzeów, rusza druga edycja akcji Co na to Marszałek? organizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Rozpoczynamy wielkoformatową projekcją nowej grafiki autorstwa Dawida Celka wyświetlaną na budynku Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zapraszamy na dziedziniec MKiDN 14 maja od godziny 19.00 – na zwiedzających, którzy wezmą udział w akcji, czekają atrakcyjne nagrody.

Szczegóły >>

 

 

 

Noc Muzeów 2016

mjp_2016_nm_www_baner_0.jpg

Nocny spacer z Marszałkiem, multimedialna projekcja i Cadillac Marszałka

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zaprasza na Noc Muzeów 2016. W tym roku gościliśmy na dziedzińcu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy ul. Krakowskie Przedmieście 15/17 w Warszawie.

Zobacz relację >>

Program >>

 

 

 

 

 

Mamy Niepodległą! 2015

instagram.jpgRusza III edycja Mamy Niepodległą!

5 listopada 2015 r. o godz. 11.00 w Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa przy ul. Puławskiej 6a w Warszawie odbędzie się oficjalna inauguracja III edycji akcji społecznej Mamy Niepodległą! Jest to flagowa akcja Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, organizowana od 2013 r., której Partnerem Strategicznym jest Poczta Polska SA, a Partnerem Społecznym ZHP. Akcja polega na bezpłatnym wysyłaniu kartek pocztowych oraz e-kartek z okolicznościowymi życzeniami do bliskich i znajomych z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Kartki pocztowe i e-kartki będzie można wysyłać od 5 do 11 listopada 2015 r.

MN! 2015 informacja prasowa >>

Program obchodów 11 listopada w Sulejówku >>

kartka autorstwa Katarzyny Bakuły >>

kartka autorstwa Andrzeja Heidricha >>

kartka autorstwa Marka Sayana-Skwarskiego >> 

spot promujący akcję MN! 2015 >>

                                                                                                          logo akcji MN!

 

 

Co na to Marszałek? Wystawa na Krakowskim Przedmieściu

cnm_fota.jpgMuzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku serdecznie zaprasza 6 listopada 2015 r. na otwarcie wystawy plenerowej Co na to Marszałek? Jest ona zwieńczeniem akcji Co na to Marszałek?, przeprowadzonej na Instagramie w 80. rocznicę śmierci Józefa Piłsudskiego. Wystawa stanie w reprezentacyjnej lokalizacji, na Krakowskim Przedmieściu 64, przy Domu Polonii. Będzie można ją oglądać do 6 grudnia b.r.

Co na to Marszałek informacja prasowa >>

Fragment wystawy >>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rusza akcja Co na to Marszałek?

_mg_9373.jpg

W 80. rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku rusza z akcją Co na to Marszałek?

czytaj więcej >>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Imieniny Józefa Piłsudskiego

mjp_banerek_imieniny_0.jpg

Imieniny Józefa Piłsudskiego 19 marca

więcej >>

 

 

 

 

 

Ordery Beliny wracają do Polski

belina_1.jpg

Przekazanie orderów i odznaczeń płk. Władysława Beliny-Prażmowskiego

Czytaj więcej>>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnalezione meble z domu Marszałka

dsc_0407_0.jpg

Zaginione meble podarowane Józefowi Piłsudskiemu, po 70. latach wracają do Dworku „Milusin” w Sulejówku.

Czytaj więcej >>

 

 

 

 

 

 

Informacja prasowa o Muzeum