Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego

28.04

Przypominamy, że informacje dotyczące zawodów finałowych przesyłamy do Państwa przede wszystkim drogą mailową na adres wskazany w rejestracji. Bardzo prosimy o zwracanie uwagi na przychodzące komunikaty.

 

11.04

Komitet Główny podjął decyzję o włączeniu do grona finalistów uczniów, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki w skali całego kraju zarówno w zawodach wojewódzkich jaki międzyszkolnych. W załączniku znajdą Państwo ostateczną listę uczestników zawodów finałowych. Zawody finałowe odbędą się w dniach 2-4 czerwca.

lista finalistów>>

 

24.03

Prezentujemy wyniki etapu wojewódzkiego Olimpiady z województwa mazowieckiego

wyniki>>

 

14.03

Uprzejmie informujemy, że etap wojewódzki dla województwa mazowieckiego odbędzie się w Centralnej Bibliotece Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Ostrobramskiej 109.

 

9.02

W związku z powtarzającymi się Państwa pytaniami informujemy, że termin wojewódzki Olimpiady NIE ulega zmianie i odbędzie się 22 marca o godzinie 11:00.

 

8.02

Zamieszczamy informację w sprawie tematów prac indywidualnych, które uczniowie przygotowują na zawody wojewódzkie.

Tematy>>

 

25.01

Po zebraniu protokołów zawodów międzyszkolnych Olimpiady ze wszystkich województw, Komitet Główny podjął decyzję o dodatkowej kwalifikacji uczniów, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki. Poniżej znajdą Państwo kompletną listę uczestników zawodów wojewódzkich.

Lista>>

 

8.12

Zamieszczamy informację w sprawie miejsca rozegrania zawodów międzyszkolnych dla uczestników z województwa mazowieckiego. Zawody odbędą się we wtorek 15 grudnia o godzinie 11:00.

 

25.10

Zamieszczamy listę koordynatorów wojewódzkich, u których mogą Państwo uzyskać informację na temat miejsca przeprowadzenia zawodów międzyszkolnych.

Lista>>

 

25.10

Z radością informujemy, że Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu dołączył do grona uczelni, które oferują laureatom i finalistom naszej Olimpiady preferencyjne warunki w przyjęciu na studia! Publikujemy pismo do Komitetu Głównego od Prorektora ds. edukacji i studentów.

Pismo>>

17.10

W związku z licznymi prośbami informujemy, że termin przyjmowania zgłoszeń do etapu miedzyszkolnego zostaje wydłużony do 22.11. Po tym terminie formularz rejestracyjny zostanie usunięty ze strony a zgłoszenia przesłane do koordynatorów wojewódzkich.

 

 

16.10

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką "Materiały" gdzie będziemy umieszczać materiały przydatne w przygotowaniach do Olimpiady.

 

9.10

Zapraszamy do zgłaszania uczniów do tegorocznej IX edycji Olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia". Zgłoszenia przyjmujemy przez elektorniczny formularz zgłoszeniowy.
 

6.10

Bardzo przepraszamy za błąd, który wkradł się w informacje na temat Olimpiady. Do etapu międzyszkolnego każdy nauczyciel może zgłosić maksymalnie 3 a nie 5 uczniów. Bardzo przepraszamy za powstały błąd.

 

1.10

Prezentujemy terminarz IX edycji Olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego":

do 15 listopada 2015 - zgłaszanie uczestników (w tym czasie należy przeprowadzić etap szkolny, jeśli jest to konieczne)

15 grudnia 2015 - etap międzyszkolny

22 marca 2016 - etap wojewódzki

2-4 czerwca 2016 - etap ogólnopolski

 

30.09

Pilnie zawiadamiamy, że w ostatnich dniach miała miejsce awaria skrzynki mailowej olimpiada@muzeumpilsudski.pl. W przypadku gdy wysyłali Państwo do nas maila prosimy o jego powtórne przesłanie.

 

24.09

Informujemy, że zgłoszenia do tegorocznej edycji Olimpiady będziemy przyjmować wyłącznie przez internetowy formularz zgłoszeniowy, który w październiku zamieścimy na stronie. Prosimy o nieprzesyłanie do sekretariatu Olimpiady papierowych zgłoszeń.

Przypominamy, że każdy nauczyciel może zgłosić do zawodów I stopnia maksymalnie 3 uczniów. W przypadku większej liczby chętnych konieczne jest przeprowadzenie zawodów szkolnych. Nauczycieli, którzy pragną otrzymać zestaw zadań do tego etapu, prosimy o przesłanie takiej informacji na adres: olimpiada@muzeumpilsudski.pl.

23.09

Wszystkie osoby, które pragną wziąć udział w Olimpiadzie zapraszamy do zapoznania się z przewodnikiem po Olimpiadzie, w którym zawarliśmy najważniejsze informacje o organizacji i przebiegu zawodów.

Przewodnik>>

14.09

Prezentujemy wykaz literatury do tegorocznej edycji Olimpiady. Do końca września umieścimy informacje na temat rejestracji uczestników IX edycji zawodów.

Bibliografia>>

26.06

Informujemy, że IX edycja Olimpiady na rok szkolny 2015/2016 obejmować będzie okres od 1531 do 1683 roku  i nosić będzie tytuł "Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów". Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału! Prosimy śledzić stronę internetową, gdzie będą ukazywać sie komunikaty na temat zawodów.

Program>>