2_2016_0.jpg

Mamy Niepodległą! to ogólnopolska akcja społeczna organizowana przez Fundację Rodziny Józefa Piłsudskiego oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.  Od pierwszej edycji akcji partnerem strategicznym jest Poczta Polska S.A.

Akcja polega na radosnym świętowaniu kolejnych rocznic odzyskania niepodległości przez Polskę. Co roku zapraszamy Polaków do wysyłania bliskim bezpłatnych kartek pocztowych oraz e-kartek z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Nieodłącznym elementem Mamy Niepodległą! są wybitni artyści, którzy projektują kartki pocztowe: Tomasz Bereźnicki, Emilia Dziubak, Anna Marjańska, Katarzyna Bakuła, Henryk Jerzy Chmielewski (Papcio Chmiel), Andrzej Heidrich, Jan Konarzewski, Piotr Młodożeniec, Andrzej Pągowski, Henryk Sawka, Marek Sayan Skwarski i Józef Wilkoń.

Dzięki zaangażowaniu m.in. szkół, urzędów i instytucji kultury w całej Polsce utrwalana i wzmacniana jest w powszechnej świadomości data 1  listopada jako dnia obchodów narodowego święta, poprzez promowanie radosnej i atrakcyjnej formy obchodzenia święta niepodległości oraz afirmacja działań społecznych, które uruchamiają pozytywną energię społeczną. Mamy Niepodległą! ma wpływ na pielęgnowanie tożsamości lokalnej i kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich.

W ciągu kilku lat akcja stała się stałym punktem obchodów Narodowego Święta Niepodległości dla wielu szkół, urzędów i instytucji kultury w całej Polsce. W promowanie Mamy Niepodległą! aktywnie włączają się artyści projektujący kartki oraz liczne społeczności lokalne.

Mamy Niepodległą! w liczbach:

  • pół miliona wysłanych kartek!
  • 500 instytucji biorących udział w kolportowaniu i wysyłaniu kartek!
  • 300 miejscowości w całej Polsce!
  • 12 wyjątkowych projektów autorstwa znanych artystów plastyków!

 

ZOBACZ JAK WYGLĄDAŁA AKCJA W 2016 ROKU!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Partner strategiczny:

 

Partner społeczny:

 

 

Konkurs na projekt e-kartki w III edycji akcji rozstrzygnięty!

więcej>>

 

Konkurs na projekt pocztówki w III edycji akcji rozstrzygnięty!

szczegóły>>