Oferta dla klas IV-V

Zapisy w semestrze letnim 2018/2019 przyjmujemy ze szkół warszawskich i aglomeracji warszawskiej.

BARWY NIEOBOJĘTNE

czas trwania: 90 minut

Interaktywne warsztaty podczas których poznajemy polskie symbole narodowe oraz ich historię, a także rozmawiamy o wartościach z jakimi się wiążą.  Dzięki różnym zadaniom dowiadujemy się dlaczego godło, flaga i hymn są dla nas  tak ważne i jak używa się języka „barw nieobojętnych” na co dzień, a jak w sztuce.  W rezultacie, w niecodzienny sposób przyjrzymy się najważniejszym wydarzeniom w historii państwa polskiego.

Zamów warsztaty

*Pole jest wymagane do wysłania formularza

Przed wysłaniem formularza musisz zaznaczyć poniższe oświadczenie

HISTORYK NA TROPIE

czas trwania: 90 minut

Naukowiec czy detektyw? Na czym naprawdę polega praca historyka? Czy ogranicza się wyłącznie do lektury starych dokumentów? W czasie lekcji przyjrzymy się różnym rodzajom źródeł historycznych, nie tylko przez lupę! Poszukując tropów związanych z historią rodziny Piłsudskich, przekonamy się jak wiele można się nauczyć z rodzinnych opowieści i skarbów zachowanych w muzeach. Po tych zajęciach pojęcia takie jak genealogia, chronologia czy oś czasu nie będą sprawiać żadnych trudności.

Zamów warsztaty

*Pole jest wymagane do wysłania formularza

Przed wysłaniem formularza musisz zaznaczyć poniższe oświadczenie

OD ZIUKA DO JÓZEFA – KOMIKSOWA OPOWIEŚĆ O JÓZEFIE PIŁSUDSKIM

Czas trwania 90 minut

zajęcia biograficzne prowadzone przez aktorkę i graficzkę. W trakcie spotkania uczniowie za pomocą krótkiego interaktywnego opowiadania poznają historię życia Józefa Piłsudskiego. Głównym punktem zajęć jest wspólne przygotowanie wielkoformatowego komiksu. Do zajęć powstał specjalny film instruktażowy, który uzupełnia wiedze uczniów o tworzeniu komiksów – Przepis na komiks.

Zamów warsztaty: m.pawlak@muzeumpilsudski.pl