Oferta dla szkół specjalnych

Zgłoszenia prosimy przysyłać na adres:

warsztaty@muzeumpilsudski.pl

Zajęcia można też zarezerwować pod numerem telefonu 22 842 04 25 wew. 15

NIEPODLEGŁOŚĆ DOSTĘPNA

W ramach programu Kultura Dostępna MKiDN rozpoczęliśmy realizację projektu „O niepodległości dla każdego”, który kierujemy do uczniów z terenów o utrudnionym dostępie do kultury oraz do dzieci i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami. Stale podnosimy kompetencje naszych edukatorów, którzy przeszli szkolenia z zakresu pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, słuchu i wzroku.

Na potrzeby warsztatów przygotowaliśmy tyflografiki i materiały w języku uproszczonym. Wszystkie pomoce filmowe wykorzystywane w czasie zajęć wzbogaciliśmy o audiodeskrypcję i napisy. W czasie lekcji wykorzystujemy również repliki eksponatów, wielkoformatowe puzzle i materiały plastyczne. Warsztaty prowadzimy w placówkach na terenie województwa mazowieckiego. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.


ZGODA BUDUJE

warsztat dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, czas trwania: 90 minut

Zajęcia powstały we współpracy z nauczycielami szkół specjalnych. Ich doświadczenie pozwoliło nam stworzyć zajęcia dopasowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością intelektualną dzięki zastosowaniu materiałów graficznych z opisami w języku AAC (piktogramy), aktywności ruchowej oraz kontaktowi z replikami eksponatów. Zajęcia bazują na interakcji między uczestnikami.


MIESZKAŃCY SPOD 11

warsztat dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu, czas trwania: 90 minut

Warsztaty „Mieszkańcy spod 11” dostosowaliśmy do potrzeb osób z dysfunkcją wzroku i słuchu. W czasie ich trwania wykorzystujemy m.in. film posiadający audiodeskrypcję i napisy dla osób niesłyszących, tyflografiki oraz repliki eksponatów. Dzięki wykorzystaniu animacji przygotowanej przez teatrolożkę uczniowie mogą sami wcielić się w role postaci z filmu i spróbować swoich sił jako aktorzy.