IV Ogólnopolskie Spotkanie Członków Klubu

Spotkanie odbyło się w dniach 14-15 października w Zakopanem. Wzięło w nim udział 90 nauczycieli. Byli to nauczyciele ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski oraz ze szkół polonijnych (dwie nauczycielki z Litwy). Wśród uczestników znaleźli się nauczyciele z dużych miast ale również z małych miejscowości.

Rok 2016 to 150. rocznica urodzin Bronisława Piłsudskiego - niezwykłego badacza i podróżnika, którego historia i dokonania pozostają w cieniu życia jego brata, Józefa. Wokół tej postaci zogniskowały się wydarzenia w trakcie spotkania. Uczestnicy wysłuchali wykładu prof. Alfreda Majewicza z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na temat życia i dokonań etnografa oraz wystąpienia Kierownka Działu Zbiorów Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku Romana Olkowskiego, opowiadającego historię odnalezionego portretu Bronisława. Po inaugruacji zwiedziliśmy ekspozycję "Bronisław Piłsudski - niezwykły brat Marszałka" w Wilii Okszy oraz Dom pod Jedlami - miejsce na codzień niedostępne dla indywidualnych zwiedzających. Pierwszy dzień spotkania zakończył się kolacją, która była okazją do odpoczynku i wymiany doświadczeń. Drugi dzień spotkania to czas warsztatowy - nauczyciele uczestniczyli w wybranych warsztatach poświęconych edukacji historycznej, które odbywały się w Wilii Kolibie oraz Galerii Hasiora.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej  Andrzej Duda, patronat medialny objęło czasopismo Mówią Wieki.

DSCF8429.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria >>