Niepodległość dla każdego

kreska_0.jpg

 

Niepodległość to temat, z którym chcielibyśmy dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców, dlatego dostosowaliśmy naszą ofertę do potrzeb osób o specjalnych potrzebach. Stale podnosimy kompetencje naszych edukatorów, którzy przechodzą szkolenia z zakresu pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, słuchu i wzroku. Na potrzeby warsztatów przygotowaliśmy tyflografiki i materiały w języku uproszczonym. Wszystkie pomoce filmowe wykorzystywane w czasie zajęć ubogaciliśmy o audiodeskrypcję i napisy. W czasie zajęć wykorzystujemy również dużą ilość aktywności związanych z replikami eksponatów, wielkoformatowymi puzzlami i materiałami plastycznymi.

Warsztaty prowadzimy w placówkach na terenie województwa Mazowieckiego.Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Zapraszamy się do zapoznania z naszą ofertą:

 

 

zgoda-buduje_0.jpg

kreska_0.jpg

ZGODA BUDUJE

Zajęcia dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualna.

Zajęcia powstały we współpracy z nauczycielami szkół specjalnych. Czerpiąc z ich doświadczenia, staramy się trafić do osób niepełnosprawnych intelektualnie poprzez materiały graficzne wyposażone w opisy w języku ACC, aktywności ruchowe oraz kontakt z replikami eksponatów. Zajęcia skupiają się na interakcji pomiędzy uczestnikami a dzięki atrakcyjnym pomocom dydaktycznym i dużej ilości prac manualnych, pozwalają dzieciom z niepełnosprawnością intelektualną lepiej poznać m. in. symbole narodowe.

Zajęcia trwają ok. 60 minut i prowadzone są w grupach liczących maks. 20 osób. Opiekunowie grup otrzymają schemat zajęć z informacją o planowanych aktywnościach. Jednocześnie, edukator będzie oczekiwał informacji na temat grupy przed przyjazdem do szkoły oraz aktywnego wsparcia nauczycieli i opiekunów w trakcie zajęć.

 

 

 

kreska_0.jpg

MIESZKAŃCY SPOD 11

Na potrzeby projektu dostosowaliśmy film „Mieszkańcy spod 11” do potrzeb osób z dysfunkcją wzroku i słuchu. Zachęcamy do jego obejrzenia oraz do zapisów na warsztaty, przygotowane specjalnie dla osób ze szczególnymi potrzebami. W czasie ich trwania wykorzystujemy m.in. film posiadający audiodeskrypcję i napisy dla osób niesłyszących, tyflografiki oraz repliki eksponatów. Zajęcia są prowadzone przez przeszkolonych edukatorów.

 

 

 

 

 

kreska_0.jpg

Wszystkie warsztaty można rezerwować telefonicznie pod nr.  (22) 842 04 25 wew. 23, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 16:00

 

 

Zajecia realizowane są w ramach programu Kultura Dostępna MKiDN

http://www.mkidn.gov.pl/media/_img/content2015/20150217_KulturaDostepna.jpg

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

mkidn_01_cmyk_0.jpg