Noc Muzeów 2016

Kolejna edycja Nocy Muzeów za nami. Tym razem gościliśmy na dziedzińcu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nasze stoisko odwiedziły setki warszawiaków. Również dworek w Sulejówku był otwarty dla zwiedzających do późnych godzin nocnych.

W naszym namiocie można było m.in. dowiedzieć się więcej o działalności Muzeum, przeczytać okolicznościowy numer „Świata wokół Marszałka”, zapoznać się z koncepcją wystawy stałej i obejrzeć makietę powstającego kompleksu muzealno-edukacyjnego.

Co na to Marszałek?

_mg_9450.jpg O 20.00 oficjalnie zainaugurowaliśmy II odsłonę naszej internetowej akcji Co na to Marszałek?, wyświetlając na budynku Ministerstwa wielkoformatowy multimedialny portret Marszałka. Akcję co roku promuje nowoczesna interpretacja wizerunku Marszałka – mozaikowy portret podkreślający wielowymiarowość i złożoność postaci. W tym roku do współpracy zaprosiliśmy Dawida Celka – młodego artystę, autora odsłoniętego pod koniec kwietnia muralu upamiętniającego wizytę Dawida Bowie’ego w Warszawie.

Aby wziąć udział w akcji, należy zrobić zdjęcie pokazujące współczesną Polskę i Polaków i opublikować je na Instagramie z hasztagiem #conatomarszałek2. Na wszystkich uczestników czekają nagrody – akcyjne wpinki z grafiką promująca drugą edycję Co na to Marszałek? Odzew już podczas inauguracyjnego wieczoru przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Po dwóch dniach od uruchomienia akcji spłynęło ponad 150 zdjęć. Zapraszamy do oglądania na naszym profilu na Instagramie.

Akcja potrwa do 14 sierpnia! Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału.

 

 

Spacer śladami Marszałka

Zainteresowani udali się na dwa specjalne wieczorne spacery śladami Marszałka wzdłuż fragmentu Traktu Królewskiego. Spacerowicze otrzymali specjalne mapy z zaznaczonymi i opisanymi najważniejszymi miejscami stolicy związanymi z osobą Józefa Piłsudskiego, a także najnowszy numer „Świata wokół Marszałka”, w którym opisaliśmy historię ostatniego auta Piłsudskiego – Cadillaca 355D. Ten odrestaurowany zabytek motoryzacji można było obejrzeć na dziedzińcu MKiDN, przy naszym stoisku.  

Wystawa stała

Nasi pracownicy opowiadali o powstającej wystawie stałej poświęconej życiu i dokonaniom Józefa Piłsudskiego. Obok można było obejrzeć makietę kompleksu muzealno-edukacyjnego oraz zwycięską koncepcję na projekt wystawy stałej autorstwa konsorcjum Ralph Appelbaum Associates (RAA), WXCA i Platige Image.

_mg_9493.jpg_mg_9584.jpg_mg_9455.jpg

_mg_9576.jpg_mg_9578.jpg_mg_9625.jpg