Co warto wiedzieć przed wizytą?

Kompleks muzealny
Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku stanowi kompleks obejmujący budynek główny, w którym mieści się wystawa stała, ogród historyczny z dworkiem „Milusin”, Willę Bzów i dziedziniec (plac główny). Główne wejście do kompleksu znajduje się od Al. Piłsudskiego 29. Parking zlokalizowany jest u zbiegu Al. Piłsudskiego i ul. Jana Matejki.

Wystawa stała
Wystawa stała „Dla Rzeczypospolitej. Józef Piłsudski 1867-1935” poświęcona jest życiu i działalności Józefa Piłsudskiego i znajduje się w nowej siedzibie Muzeum.

Wystawa ma powierzchnię 2100 m2 i zajmuje dwa poziomy budynku – ścieżka zaczyna się na poziomie -3 i kończy na poziomie -2. Rekomendujemy założenie obuwia na płaskiej podeszwie – pozwoli to na komfortowe zwiedzanie Muzeum.

Zwiedzanie samodzielne i z przewodnikiem trwa około 2 godzin. Ostatnie wejście na wystawę stałą jest możliwe na 90 minut przed zamknięciem wystawy. Prosimy o uwzględnienie czasu zwiedzania przy planowaniu wizyty.

Przed wizytą zapoznaj się z zasadami zwiedzania.

Dworek „Milusin”
Informujemy, że z powodu prac remontowych dworek Milusin” jest niedostępny dla zwiedzających. Ogród historyczny można zwiedzać jedynie w ramach weekendowych spacerów z przewodnikiem. Aktualną ofertę spacerów znaleźć można w Kalendarzu wydarzeń.

Willa Bzów

Do 15 czerwca 2021 r. niedostępna dla odwiedzających.

Restauracja
Ze względu na obostrzenia związane z COVID-19 restauracja w Muzeum jest nieczynna do odwołania.

Szatnia
Do dyspozycji Odwiedzających dostępne są szatnia i zamykane na kluczyk szafki, gdzie można zostawić bagaż oraz okrycie wierzchnie. Korzystanie z szatni i szafek jest nieodpłatne.

Toalety i pokój dla rodziców z dziećmi
Toalety dla Odwiedzających znajdują się na poziomach 0 oraz na poziomie -3 (poziom wejścia na Wystawę Stałą). Dysponujemy także pokojami dla matek z dziećmi na poziomach 0 oraz -3.

Kasa
W kasach biletowych można płacić gotówką lub kartami płatniczymi. Akceptowane są karty Visa, Mastercard i Maestro. Możliwe są też płatności blikiem. Kasy biletowe zamykane są na godzinę przed zamknięciem Muzeum.

Dostępność
Budynek jest dostosowany do potrzeb osób z ograniczeniami ruchomości. Jeśli chcą Państwo skorzystać z miejsca parkingowego dla osób z niepełnosprawnościami lub z innych dodatkowych udogodnień, prosimy o kontakt z Działem Obsługi Odwiedzających. Szczegółowe informacje dotyczące dostępności znajdą Państwo na naszej stronie internetowej.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania przed odwiedzinami w Muzeum.