Siirry sisältöön

Zapisy na semestr zimowy 2019/2020 przyjmujemy ze szkół warszawskich i aglomeracji warszawskiej. Zajęcia rozpoczynają się od 16 września 2019!

OD ZIUKA DO JÓZEFA – KOMIKSOWA OPOWIEŚĆ O JÓZEFIE PIŁSUDSKIM

Wprowadzeniem do zajęć, w czasie których uczniowie poznają historię życia Józefa Piłsudskiego, jest interaktywne opowiadanie wykorzystujące technikę teatru Kamishibai. Celem warsztatów będzie przygotowanie komiksu przez samych uczniów.

Spotkanie wzbogaca stworzony specjalnie do zajęć film instruktażowy – “Przepis na komiks”, który uzupełnia wiedzę uczniów o tworzeniu komiksów

Przed wysłaniem formularza musisz zaznaczyć poniższe oświadczenie

CZY MOŻEMY MARZYĆ O POLSCE?

100 lat temu Polacy marzyli o niepodległości, która została im odebrana. Czy dziś marząc o kraju, myślimy także o innych rzeczach? Uczniowie w trakcie zajęć będą ćwiczyli techniki kaligrafii, zapisując skojarzenia związane z wolnością, niepodległością z dzisiejszej perspektywy. Swoje dokonania uwiecznią na piórach, które  następnie staną się częścią instalacji „Niepodległość uskrzydla”.

PIES I WILK, CZYLI O NIEPODLEGŁOŚCI DLA NAJMŁODSZYCH

Warsztat dedykowany dla dzieci z klas II i III

Warsztat teatralny, interaktywne zajęcia łączące elementy spektaklu lalkowego z pedagogiką zabawy.
Przedstawiamy na nich istotę niepodległości w sposób ciekawy i zrozumiały dla
dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Zajęcia są przygotowane w formie „teatru
w walizce” i przeznaczone do prezentowania w salach szkolnych oraz świetlicach.
W czasie spotkania uczniowie są czynnie zaangażowani w przebieg spektaklu oraz
towarzyszących mu warsztatów. Pozwala im to poznać nowe pojęcia nie tylko
w sensie intelektualnym, ale „doświadczyć” ich fizycznie oraz emocjonalnie.

Dowiedz się więcej >>

KTO TY JESTEŚ

Podczas warsztatu zastanawiamy się, co oznacza dzisiaj słowo „patriota” i co ma wspólnego z sadzeniem drzew, czytaniem książek i kasowaniem biletów w autobusie. Zastanawiamy się również nad znaczeniem pojęć takich jak „ojczyzna” i „obywatel”. Kluczem do poznania historii kilku niezwykłych ludzi będą zwrotki hymnu narodowego. Dzięki nim spróbujemy określić co było ważne dla patrioty 100 lat temu, a co jest istotne dla niego dzisiaj.

MIESZKAŃCY SPOD 11

Na zajęciach wspólnie obejrzymy film animowany o przyjaźni trójki bohaterów: Elzy, Aniceta i Tadzika. Spróbujemy dowiedzieć się, czemu ta opowieść nie jest zwykłą bajką. Podczas różnych działań warsztatowych sprawdzimy, co losy mieszkańców spod 11 mają wspólnego z historią Polski i czego możemy się od nich nauczyć.

Dowiedz się więcej>>>

Przed wysłaniem formularza musisz zaznaczyć poniższe oświadczenie

Copyrights 2018, Muzeum Józefa Piłsudskiego.

strony internetowe Millenium Studio