Konkurs „Pomysł na Niepodległość”

Konkurs ma na celu wsparcie w realizacji atrakcyjnych programów edukacyjnych związanych z Rokiem Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie scenariusza atrakcyjnego projektu edukacyjnego, związanego z obchodami Roku Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej i jego realizacja w czasie trwania Konkursu. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy:

Etap I – przygotowanie scenariusza programu edukacyjnego związanego z rokiem Stulecia Niepodległości (do 5.01.2018)

Etap II – realizacja programu na podstawie scenariusza, przygotowanie prezentacji z jego przebiegu i napisanie artykułu na temat realizowanego programu (do 15.05.2018).

Zasady II etapu:

• do II etapu może przejść do 10 scenariuszy
• Muzeum zakupi materiały potrzebne do realizacji scenariuszy
• Muzeum zaprosi autorów scenariuszy na szkolenie wiosenne lub/i zapewni wsparcie specjalistów w realizacji programu


Nagrody:
• Autor zwycięskiego programu zostanie zaproszony jako prelegent na spotkanie Klubu Nauczyciela Historii w 2018 roku
• Dla wszystkich autorów artykułów realizowanych w ramach II etapu Muzeum przewidziało nagrody finansowe.

regulamin konkursu Pomysł na Niepodległość


ROZWIĄZANIE KONKURSU:

Protokół z posiedzenia jury: Pomysł na niepodległość


ROZWIĄZANIE I ETAPU:

W wyniku obrad jury, zgodnie z regulaminem, wybrało 10 scenariuszy szkolnego programu edukacyjnego związanego z rokiem Stulecia Niepodległości:

Szkoła Podstawowa nr.45 im. Pauli Montal Sióstr Pijarek w Krakowie, opiekun p. Grzegorz Mroczek

Szkoła Podstawowa im. Ks. St. Słowińskiego w Kamieniu, opiekun p. Magdalena Bylica

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr.20 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, opiekun p. Aleksandra Buzar

Szkoła Podstawowa im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych, opiekun p. Marzena Kołakowska

Zespół Szkół w Zarzeczu, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zarzeczu, opiekun p. Beata Klisz

Prywatne Gimnazjum im. Św. Królowej Jadwigi, – opiekun p. Małgorzata Wawrzyńczak-Pawul

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Filipowie, opiekun p. Marta Sobuniewska

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Butrynach, Szkoła Podstawowa im. Franciszka Barcza, opiekun p. Małgorzata Kwiatkowska

LXXV Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego, opiekun p. Halina Noiszewska

Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej, opiekun p. Anna Trawka