Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś Ty! 2023

Kiedy: 19 czerwca – 10 września 2023 r.
Zarejestruj się: www.razdwatrzywarszawiak.pl

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku w tym roku także uczestniczy w akcji „Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś Ty”! Już po raz 13 istnieje szansa na wakacyjną rodzinną przygodę. Dla wszystkich, którzy mają detektywistyczną „żyłkę”, ale także tych, którzy lubią odkrywać nowe miejsca i lubią zagadki. Wakacje w mieście, mogą być także wspaniałe, jak w wymarzonym, odległym miejscu. Tuż za rogiem możemy znaleźć równie interesujące i ciekawe miejsca, o których nie mieliście zupełnie pojęcia. Organizatorzy, Muzeum Powstania Warszawskiego, zapraszają całe rodziny z dziećmi, każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy wejść na naszą stronę: www.razdwatrzywarszawiak.pl a wakacyjna nuda nie będzie miała żadnych szans.

Dlaczego bardzo starannie wykonywano świeczniki? Co robi Misiołek w Muzeum Niepodleglości? W którym muzeum znajduje się symboliczny klucz do miasta Savannach? Dlaczego podkowa przynosi szczęście? Co to jest fulguryt? Dlaczego kiedyś królewskie łóżka były takie krótkie? Kto ukrywał się pod pseudonimem „Wiktor”? Kto nosił lunulę? Co robi krokodyl w Muzeum Farmacji? Kim był Zisza? A kto miał konia o imieniu „Bajka”? Czy wiesz, jaką nazwę mają mongolskie szachy? A może wiesz, który z żyjących na wolności ptaków, uważany jest za najinteligentniejszego? Dlaczego pociąg pancerny nazywa się „Danuta”? Czy Gapiszon i Kwapiszon byli braćmi? Kto urodził się w Zuzeli? Kim byli warszawscy robinsonowie? A może chcesz się dowiedzieć, co robił Wyvern w Czersku? A może zaciekawi Cię, dlaczego nasza noblistka podczas rejsu za Atlantyk, miała problem ze zgaszeniem światła w swojej kabinie? Czy bez i lilak, to ta sama roślina? A może chcesz wiedzieć, gdzie pod Warszawą spadł meteoryt?

O tym wszystkim i innych jeszcze bardziej ciekawych rzeczach, dowiesz się w kolejnej, XIII edycji miedzymuzealnej gry „Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś Ty!” pt. „Szczęśliwa trzynastka, warszawskie mity i przesądy”. Akcja rozpoczęła się 19 czerwca, a kończy 10 września 2023 r.

Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie, a dla tych, którzy wykonają zadania przynajmniej z ośmiu miejsc czeka nagroda! Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.razdwatrzywarszawiak.pl