Siirry sisältöön

Zajęcia edukacyjne dla szkół i przedszkoli

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty zajęć dla placówek edukacyjnych. Przygotowaliśmy ją dla uczniów i uczennic w każdym wieku – od przedszkola do szkoły ponadpodstawowej. Nasze zajęcia zostały przygotowane przez zespół pasjonatów edukacji historycznej i obywatelskiej oraz zaproszonych przez nas specjalistów.

Zajęcia prowadzą doświadczeni edukatorzy i specjalistki z różnych dziedzin edukacji i kultury. Zapraszamy do przestrzeni wystawy stałej, do nowoczesnych sal edukacyjnych, a także do ogrodu historycznego. Proponujemy również korzystanie z naszej oferty zajęć online.

Najważniejszym celem naszych zajęć jest zainteresowanie uczniów historią oraz pokazanie, jak przeszłość może inspirować obecnie do działań na rzecz dobra wspólnego. Ważnym punktem odniesienia jest dla nas postać Józefa Piłsudskiego i wartości wyznawane przez niego oraz przez pokolenie twórców i twórczyń Niepodległej. Poza przekazywaniem wiedzy zależy nam na kształtowaniu kompetencji i umiejętności kluczowych dla budowania społeczeństwa obywatelskiego, takich jak: współpraca, komunikacja, umiejętność dyskusji. Edukacja jest dla nas przede wszystkim spotkaniem, relacją i dialogiem, dlatego do naszych Gości mówimy bliskim im językiem, a tematykę zajęć i metody dydaktyczne dopasowujemy do wieku i zainteresowań naszych odbiorców. Chcemy, aby nasze zajęcia były ciekawe dla każdego – zamiast suchego wykładu proponujemy zagadki i gry, działania twórcze i teatralne, debaty i dyskusje. Nie unikamy trudnych tematów i ważnych pytań. Uwzględniamy przy tym także zapisy podstawy programowej, tak, aby zajęcia jak najlepiej uzupełniały edukację szkolną.

Zajęcia w Muzeum

lekcje na wystawie, lekcje w ogrodzie, oprowadzania angażujące, warsztaty, warsztaty specjalne

• od środy do piątku
  • 10:00 – 12:00
  • 13:00 – 15:00

Zajęcia online

• od poniedziałku do piątku
  • 9:00- 15:00

Rezerwacja zajęć

Zajęcia można rezerwować mailowo, pisząc na adres: rezerwacje@muzeumpilsudski.pl

Prosimy o zawarcie w emailu następujących informacji:

• pełne dane szkoły (nazwa, numer, pełen adres);
  • klasa i liczba uczniów;
  • wybrany temat zajęć;
  • daty i godziny, w których grupa może uczestniczyć w zajęciach;
  • dane nabywcy do faktury, ze wskazaniem odbiorcy.

Cennik

• lekcje na wystawie, lekcje w ogrodzie, oprowadzania angażujące: 250 zł za grupę + 1 zł bilet lekcyjny za ucznia;
  • warsztaty: 250 zł za grupę + bilet lekcyjny za ucznia;
  • warsztaty specjalne: 400 zł za grupę + bilet lekcyjny za ucznia.

Pobierz regulamin zajęć edukacyjnych>>

Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania. Prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu +48 22 778 80 88 lub pod adresem e-mailowym: edukacja@muzeumpilsudski.pl

Copyrights 2018, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Strony internetowe Millenium Studio