#zostańwdomu

Wiele osób, dbając o bezpieczeństwo swoje i innych, włączyło się do akcji #zostańwdomu, a placówki oświatowe pozostają zamknięte. To oznacza, że dom często stał się zarówno miejscem do pracy, nauki, ale i zabawy – najlepiej zabawy poprzez naukę. Aby uatrakcyjnić pobyt w domu i przegonić nudę, przygotowaliśmy kilka propozycji. Miłej nau… zabawy! 

 

„Mały Ziuk zostaje Marszałkiem Polski”- stwórz komiks na przykładzie krótkiej historii o Józefie Piłsudskim

Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy specjalną publikację dla najmłodszych. Zeszyt edukacyjnyMały Ziuk zostaje Marszałkiem Polski. Instrukcja Tworzenia komiksu na przykładzie krótkiej historii o Józefie Piłsudskim dostępny jest w formacie PDF. Zanim jednak zeszyt zostanie wydrukowany to proponujemy dzieciom zapoznać się z jego treścią i podlinkowanymi elementami. Dzięki wskazówkom i podpowiedziom zawartym w publikacji, dzieci będą mogły stworzyć własną interpretacje komiksu – wycinanie lub rysowanie postaci, tworzenie dialogów i nadawanie barw scenom to tylko wybrane elementy twórczej pracy. A dodatkowo będzie można odkryć kilka ciekawostek z różnych etapów życia Józefa Piłsudskiego.

Gra interaktywna

Najmłodszym proponujemy interaktywną grę Sąsiedzi spod Jedenastki. Gra dedykowana jest młodszym dzieciom ze szkół podstawowych, wprowadza zagadnienia z zakresu wychowania patriotycznego i historii Polski oraz uczy jak wielkie znaczenie ma zgoda i współpraca! Na początek warto obejrzeć animowaną historię wprowadzającą nas w perypetie sympatycznych mieszkańców domu numer 11. Narratorem jest Adam Ferency. Wejdź na stronę www.mieszkancyspod11.pl.

Kolorowanka

Jeśli masz w domu drukarkę możesz też ściągnąć kolorowankę, wydrukować ją i dać swojemu dziecku do pokolorowania. Zabawa ta pozwoli na zapoznanie się z kilkoma ciekawymi faktami z biografii Marszałka oraz historii Polski.

Domowe wypieki

A co powiecie na kilka słodkich przepisów sprzed wieku?
Oddajemy Wam do dyspozycji receptury na łakocie, które doceniał Józef Piłsudski! Korzystajcie, inspirujcie się i zmieniajcie proporcje albo smaki, ale koniecznie potem podzielcie się zdjęciami swoich wypieków! Przepisy oraz informacje o naszym konkursie znajdziecie tutaj.

Lapbook

Łączenie przyjemnego z pożytecznym to zawsze dobry pomysł. Dlatego proponujemy zrobienie lapbooka na jakiś ciekawy temat. Czym jest lapbook? Jest to forma zaprezentowania informacji na dany temat, przeważnie w formie teczki, większej karty z możliwością składania, w której w formie rysunków, wykresów, otwieranych okienek oraz ruchomych elementów przekazuje się wybrane treści. Jak go wykonać dowiecie się z tego filmu.

Warsztaty rodzinne online

Dotychczas realizowaliśmy warsztaty rodzinne spotykając się z Wami, teraz oczywiście nie jest to możliwe. Ale nic straconego! Rozpoczęliśmy cykl warsztatów online, pierwsze już za nami. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak przebiegły, oraz kiedy będą następne zajrzyj koniecznie tutaj.

Komiks

A może Twoje dziecko zawsze chciało narysować komiks? Kilka dobrych wskazówek znajdzie w filmie instruktażowym Przepis na komiks. Teraz jest też dodatkowa motywacja do rysowania: zachęcamy do tworzenia komiksów na temat „Milusina” i jego mieszkańców! Z udostępnionych prac przygotujemy galerię na stronie Muzeum, a wybrane opublikujemy na naszych profilach społecznościowych. Więcej szczegółów na tej stronie.

Zaglądaj na naszą stronę oraz na fanpage na Facebooku. Razem uda nam się spędzić ten trudny czas ciekawie i pożytecznie!