Mamy Niepodległą!

Mamy Niepodległą! to ogólnopolska akcja społeczna organizowana przez  Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku od 2013 roku.

Akcja polega na radosnym świętowaniu kolejnych rocznic odzyskania niepodległości przez Polskę. Co roku zapraszamy Polaków do wysyłania bliskim bezpłatnych kartek pocztowych oraz e-kartek z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wspótwórcami akcji Mamy Niepodległą! są wybitni artyści, którzy projektują kartki pocztowe: Tomasz Bereźnicki, Emilia Dziubak, Anna Marjańska, Katarzyna Bakuła, Henryk Jerzy Chmielewski (Papcio Chmiel), Andrzej Heidrich, Jan Konarzewski, Piotr Młodożeniec, Andrzej Pągowski, Henryk Sawka, Marek Sayan Skwarski i Józef Wilkoń.

 

Dzięki zaangażowaniu m.in. szkół, urzędów i instytucji kultury oraz społeczności lokalnych w całej Polsce, utrwalana i wzmacniana jest w powszechnej świadomości data 11 listopada jako dzień obchodów narodowego święta, w radosnej i atrakcyjnej formie oraz afirmacja działań, które uruchamiają pozytywną energię społeczną. Mamy Niepodległą! ma wpływ na pielęgnowanie tożsamości lokalnej i kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich.