Jak dojechać?


Pociąg podmiejski

Do Muzeum najłatwiej dojechać pociągiem Szybkiej Kolei Miejskiej (linia S2) lub Kolei Mazowieckich do przystanku SULEJÓWEK. Wyjście z peronu wychodzi na ulicę Dworcową. Należy iść wzdłuż ulicy Dworcowej w prawo, w stronę alei Piłsudskiego. Na wysokości przejazdu kolejowego należy skręcić w lewo i kontynuować spacer. Wejście główne do Muzeum znajduje się po lewej stronie.
Spokojny spacer z peronu do wejścia głównego Muzeum powinien zająć ok. 15 minut.

UWAGA: Stacja SULEJÓWEK znajduje się w 2. Strefie Biletowej ZTM. Prosimy o sprawdzenie ważności biletów w 2. Strefie przed wyruszeniem w drogę do Muzeum.

Aktualny rozkład jazdy pociągów znajduje się na stronach przewoźników: SKM i Kolei Mazowieckich

Autobus ZTM

Do Muzeum dojeżdża autobus ZTM linii 173 (relacja Dworzec Wschodni (Lubelska) – Stara Miłosna). Należy wysiąść na przystanku Al. PIŁSUDSKIEGO, po czym kierować się do najbliższego skrzyżowania. Wejście Główne do Muzeum znajduje się po prawej stronie od skrzyżowania.

Aktualny rozkład jazdy autobusu linii 173 znajduje się na stronie ZTM
 

Samochód

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku dysponuje bezpłatnym, niestrzeżonym placem parkingowym, dostępnym w godzinach otwarcia Muzeum. Parking znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu muzealnego, u zbiegu alei Piłsudskiego i ulicy Jana Matejki. Zachęcamy do skorzystania także z ogólnodostępnego parkingu przy ulicy Dworcowej (ok. 10 minut spokojnego spaceru od wejścia głównego Muzeum). Dwa dedykowane miejsca parkingowe dla samochodów osób z niepełnosprawnościami znajdują się na dziedzińcu Muzeum (wjazd od ulicy Paderewskiego) – jeśli chcą Państwo skorzystać z dedykowanego miejsca, prosimy o kontakt z Koordynatorem ds. dostępności przed wizytą w Muzeum. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem parkingu.

Prosimy o nieparkowanie wzdłuż ulicy Paderewskiego oraz Oleandrów.

 

mapa ukazująca dojście z parkingu do Muzeum

Autokar (grupy zorganizowane)

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku dysponuje bezpłatnym, niestrzeżonym placem parkingowym, dostępnym w godzinach otwarcia Muzeum. Parking znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu muzealnego, u zbiegu alei Piłsudskiego i ulicy Jana Matejki. Na placu są dostępne także miejsca dla autokarów. Uwaga – liczba miejsc autokarowych jest ograniczona i nie gwarantujemy dostępności miejsca postojowego. W przypadku braku miejsc na muzealnym parkingu, rekomendujemy grupom opuszczenie autokaru przy ul. Paderewskiego i zaparkowanie pojazdu na ogólnodostępnych, miejskich parkingach. Listę dostępnych miejsc parkingowych w Sulejówku znajdą Państwo na planie miasta. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem parkingu.

Prosimy o nieparkowanie wzdłuż ulicy Paderewskiego.

Rower

Muzeum posiada stojaki rowerowe. Stojaki znajdują się przy wejściu od strony ul. Paderewskiego. Liczba miejsc postojowych jest ograniczona.


Wejście do Muzeum znajduje się od Alei Piłsudskiego 29.