Jak dojechać?


Szanowni Państwo zgodnie z wytycznymi Rady Ministrów pozostajemy zamknięci do odwołania. O terminie otwarcia Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku będziemy informować na naszej stronie www oraz w naszych kanałach w mediach społecznościowych.

Muzeum Józefa Piłsudskiego mieści się w Sulejówku przy Al. Piłsudskiego 29. Wystawa stała „Dla Rzeczpospolitej. Józef Piłsudski 1867-1935” znajduje się w nowej siedzibie Muzeum w budynku głównym. Z powodu prac remontowych dworek „Milusin” jest niedostępny dla zwiedzających.

Dojazd do Muzeum jest możliwy na kilka sposobów:

 • Pociąg podmiejski

  Do Muzeum najłatwiej dojechać pociągiem Szybkiej Kolei Miejskiej (linia S2) lub Kolei Mazowieckich do przystanku SULEJÓWEK. Wyjście z peronu wychodzi na ulicę Dworcową. Należy iść wzdłuż ulicy Dworcowej w prawo, w stronę alei Piłsudskiego. Na wysokości przejazdu kolejowego należy skręcić w lewo i kontynuować spacer. Wejście główne do Muzeum znajduje się po lewej stronie.
  Spokojny spacer z peronu do wejścia głównego Muzeum powinien zająć ok. 15 minut.

  UWAGA: Stacja SULEJÓWEK znajduje się w 2. Strefie Biletowej ZTM. Prosimy o sprawdzenie ważności biletów w 2. Strefie przed wyruszeniem w drogę do Muzeum.

  Aktualny rozkład jazdy pociągów znajduje się na stronach przewoźników: SKM i Kolei Mazowieckich

 • Autobus ZTM

  Do Muzeum dojeżdża autobus ZTM linii 173 (relacja Dworzec Wschodni (Lubelska) – Stara Miłosna). Należy wysiąść na przystanku Al. PIŁSUDSKIEGO, po czym kierować się do najbliższego skrzyżowania. Wejście Główne do Muzeum znajduje się po prawej stronie od skrzyżowania.

  UWAGA: Przystanek AL. PIŁSUDSKIEGO znajduje się w 2. Strefie Biletowej ZTM. Prosimy o sprawdzenie ważności biletów w 2. Strefie przed wyruszeniem w drogę do Muzeum.

  Aktualny rozkład jazdy autobusu linii 173 znajduje się na stronie ZTM
   


 • Samochód

  Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku dysponuje bezpłatnym, niestrzeżonym placem parkingowym, dostępnym w godzinach otwarcia Muzeum. Parking znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu muzealnego, u zbiegu alei Piłsudskiego i ulicy Jana Matejki. Zachęcamy do skorzystania także z ogólnodostępnego parkingu przy ulicy Dworcowej (ok. 10 minut spokojnego spaceru od wejścia głównego Muzeum). Dwa dedykowane miejsca parkingowe dla samochodów osób z niepełnosprawnościami znajdują się na dziedzińcu Muzeum (wjazd od ulicy Paderewskiego) – jeśli chcą Państwo skorzystać z dedykowanego miejsca, prosimy o kontakt z Koordynatorem ds. dostępności przed wizytą w Muzeum.

 • Autokar (grupy zorganizowane)

  Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku dysponuje bezpłatnym, niestrzeżonym placem parkingowym, dostępnym w godzinach otwarcia Muzeum. Parking znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu muzealnego, u zbiegu alei Piłsudskiego i ulicy Jana Matejki. Na placu są dostępne także miejsca dla autokarów. Uwaga – liczba miejsc autokarowych jest ograniczona i nie gwarantujemy dostępności miejsca postojowego. W przypadku braku miejsc na muzealnym parkingu, rekomendujemy grupom opuszczenie autokaru przy ul. Paderewskiego i zaparkowanie pojazdu na ogólnodostępnych, miejskich parkingach. Listę dostępnych miejsc parkingowych w Sulejówku znajdą Państwo na planie miasta

 • Rower

  Muzeum posiada stojaki rowerowe. Stojaki znajdują się przy wejściu od strony ul. Paderewskiego. Liczba miejsc postojowych jest ograniczona.