Zwiedzanie z dziećmi

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zaprasza do odwiedzin rodziny z dziećmi.

Godziny otwarcia wystawy stałej „Dla Rzeczypospolitej. Józef Piłsudski 1867-1935”:

 • Środa, czwartek: 10.00 – 17.00
 • Piątek, sobota, niedziela: 10.00 – 19.00
 • Poniedziałek, wtorek: nieczynne

W środy wstęp na wystawę stałą jest bezpłatny. Bezpłatne wejściówki są dostępne w internetowym systemie sprzedaży z siedmiodniowym wyprzedzeniem. 

Cennik oferty dla rodzin z dziećmi:

 • Bilet rodzinny od 4 do 6 osób (maksymalnie 2 osoby dorosłe + dzieci powyżej 7. roku życia), dostępny tylko w kasach – 10 zł/os.
 • Bilet z kartą dużej rodziny KDR (dostępny tylko w kasach za okazaniem Karty Dużej Rodziny; nie dotyczy dzieci do 7. roku życia) do 4 os. – 10 zł/os.; każda kolejna osoba – 1 zł/os.
 • Książeczka z zadaniami „Towarzystwo Rzeczy Przyjemnych a Niekoniecznie Pożytecznych” – 5 zł
 • Audioprzewodniki (jęz. polski, rosyjski, niemiecki, angielski, ścieżka rodzinna) – wliczone w cenę biletu. Liczba audioprzewodników jest ograniczona.
 • Bilet kontrolny dla dzieci poniżej 7. roku życia (do pobrania online lub w kasach; każde dziecko musi mieć bilet) – bezpłatny

Średni czas zwiedzania ścieżki rodzinnej na wystawie stałej to około 60 minut.

Jesteśmy przygotowani do odwiedzin najmłodszych:

 • Budynek posiada dwa pokoje dla matek z dziećmi: jeden znajduje się na poziomie 0 przy toaletach, a drugi na poziomie wystawy stałej (poziom -3, przy toaletach).
 • Na wystawę można zjechać windą. Alejki na wystawie stałej są na tyle szerokie, że przemieszczanie się z pojedynczym wózkiem dziecięcym nie stanowi w większości przypadków problemu.
 • W saloniku restauracyjnym na poziomie 0 znajduje się kącik zabaw dla dzieci. Kącik jest wyposażony w drewniane zabawki i mebelki dedykowane najmłodszym.

Atrakcje dla rodzin na wystawie stałej 

Ścieżka rodzinna na wystawie stałej

Na wystawie stałej w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku czeka na zwiedzających specjalna ścieżka zwiedzania przygotowana z myślą o najmłodszych i ich rodzinach. Składa się z ośmiu stacji, gdzie na drewnianych tablicach czekają na dzieci i ich opiekunów zadania i łamigłówki. Ścieżka rodzinna prowadzi od dworu w Zułowie – miejsca urodzenia Józefa Piłsudskiego, do domu w Sulejówku, gdzie zamieszkał ze swoją rodziną – żoną Aleksandrą i dwiema córkami – Wandą i Jadwigą. Propozycja ta powstała z myślą opiekunach zwiedzających z dziećmi w wieku 6-8 lat, jednak starsi też znajdą tu coś dla siebie. Z niektórymi zadaniami z pomocą rodziców poradzą sobie także młodsi goście.

Książeczka z zadaniami „Towarzystwo Rzeczy Przyjemnych a Niekoniecznie Pożytecznych”

Książeczka „Towarzystwo Rzeczy Przyjemnych a Niekoniecznie Pożytecznych” to publikacja towarzysząca ścieżce rodzinnej na wystawie stałej Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Przygotowana została z myślą o dzieciach w wieku 6-10 lat i towarzyszących im dorosłych, którzy odwiedzili ekspozycję i chcieliby wspólnie odkryć więcej ciekawostek i rozwiązać zadania. Młodszym przyda się wsparcie opiekunów, natomiast starsi z wieloma łamigłówkami najpewniej poradzą sobie sami. W książeczce znajdują się też propozycje zabaw, do których czytelnicy mogą zaprosić swoich rówieśników.

Audioprzewodnik dla rodzin

Audioprzewodnik dla rodzin to specjalna ścieżka zwiedzania dla rodzin z dziećmi w wieku 9-12 lat. Przygotowane słuchowisko przeprowadzi młodszych zwiedzających i towarzyszących im dorosłych przez wystawę stałą, zwracając uwagę na jej najważniejsze i najciekawsze fragmenty. Przewodniczką będzie Hela – sympatyczna dziewczynka, która także zwiedza muzeum ze swoją rodziną. Wypowiedzi bohaterów odtwarzać się będą automatycznie, kiedy zwiedzający zbliżą się do jakiegoś istotnego miejsca. Warto być uważnym, bo tekst będzie można odsłuchać tylko raz. Hela w czasie zwiedzania będzie także wskazywała punkty ścieżki rodzinnej, gdzie warto się zatrzymać, by rozwiązać zadanie. Na wyświetlaczu audioprzewodnika wyświetlać się będą także dodatkowe informacje, zdjęcia, a nawet quizy!
Audioprzewodnik wliczony jest w cenę biletu wstępu.

Zachęcamy do zapoznania się z zasadami zwiedzania.