Siirry sisältöön

Zajęcia edukacyjne dla szkół i przedszkoli

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty zajęć dla placówek edukacyjnych. Przygotowaliśmy ją dla uczniów i uczennic w każdym wieku – od przedszkola do szkoły ponadpodstawowej. Nasze zajęcia zostały przygotowane przez zespół pasjonatów edukacji historycznej i obywatelskiej oraz zaproszonych przez nas specjalistów.

Zajęcia prowadzą doświadczeni edukatorzy i specjalistki z różnych dziedzin edukacji i kultury. Zapraszamy do przestrzeni wystawy stałej, do nowoczesnych sal edukacyjnych, a także do ogrodu historycznego. Proponujemy również korzystanie z naszej oferty zajęć online.

Najważniejszym celem naszych zajęć jest zainteresowanie uczniów historią oraz pokazanie, jak przeszłość może inspirować obecnie do działań na rzecz dobra wspólnego. Ważnym punktem odniesienia jest dla nas postać Józefa Piłsudskiego i wartości wyznawane przez niego oraz przez pokolenie twórców i twórczyń Niepodległej. Poza przekazywaniem wiedzy zależy nam na kształtowaniu kompetencji i umiejętności kluczowych dla budowania społeczeństwa obywatelskiego, takich jak: współpraca, komunikacja, umiejętność dyskusji. Edukacja jest dla nas przede wszystkim spotkaniem, relacją i dialogiem, dlatego do naszych Gości mówimy bliskim im językiem, a tematykę zajęć i metody dydaktyczne dopasowujemy do wieku i zainteresowań naszych odbiorców. Chcemy, aby nasze zajęcia były ciekawe dla każdego – zamiast suchego wykładu proponujemy zagadki i gry, działania twórcze i teatralne, debaty i dyskusje. Nie unikamy trudnych tematów i ważnych pytań. Uwzględniamy przy tym także zapisy podstawy programowej, tak, aby zajęcia jak najlepiej uzupełniały edukację szkolną.

Pobierz Katalog zajęć dla szkół i przedszkoli 2021/2022 (pdf)>>

Zajęcia w Muzeum

lekcje na wystawie, lekcje w ogrodzie, oprowadzania angażujące, warsztaty, warsztaty specjalne

• od środy do piątku: 10:00 – 12:00, 13:00 – 15:00

Zajęcia online

• od poniedziałku do piątku: 9:00 – 15:00

Rezerwacja zajęć

Zajęcia można rezerwować mailowo, pisząc na adres: rezerwacje@muzeumpilsudski.pl

Informacje wymagane do rezerwacji:

• pełne dane szkoły (nazwa, numer szkoły, adres wraz z kodem pocztowym),
  • wybrana forma zajęć,
  • wybrana temat zajęć,
  • klasa i liczba uczniów,
  • dni i godziny, w których grupa może uczestniczyć w zajęciach,
  • dane odbiorcy i nabywcy/płatnika (jeżeli płatności będzie dokonywać inny podmiot niż rezerwujący zajęcia edukacyjne), o ile Nabywca życzy sobie otrzymać fakturę,
  • kontakt mailowy i telefoniczny do nauczyciela/opiekuna grupy, pod którego opieką przebywać będzie grupa uczestnicząca w zajęciach edukacyjnych,
  • informacje dotyczące szczególnych wymagań grupy, związanych z niepełnosprawnością lub specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, które mogą mieć wpływ na przebieg zajęć,
  • zgłoszenie chęci zwiedzenia po zajęciach całej wystawy stałej.

Potwierdzeniem rezerwacji jest jej opłacenie w terminie wskazanym w wiadomości mailowej. Rekomendujemy formę płatności za pomocą systemu PayU. Link do płatności ważny jest 5 dni od chwili utworzenia rezerwacji. Brak płatności powoduje automatyczne anulowanie rezerwacji. Po dokonaniu płatności drogą mailową otrzymają Państwo paragon lub fakturę VAT.

W przypadku pytań dotyczących procesu rezerwacji zajęć prosimy kontaktować się z Działem Obsługi Odwiedzającego pod numerem telefonu 22 77 88 000 lub adresem mailowym: rezerwacje@muzeumpilsudski.pl. W sprawach dotyczących organizacji i przebiegu zajęć proszę kontaktować się z Działem Edukacji telefonicznie (22 778 80 35) lub mailowo: edukacja@muzeumpilsudski.pl.

Cennik

• lekcje na wystawie, oprowadzania angażujące: 250 zł za grupę + bilet wstępu za 1 zł za ucznia;
  • lekcje w ogrodzie: 250 zł za grupę + bilet wstępu za 1 zł za ucznia;
  • warsztaty: 350 zł za grupę + bilet wstępu za 1 zł za ucznia;
  • warsztaty specjalne: 400 zł za grupę + bilet wstępu za 1 zł za ucznia;
  • lekcje online: 150 zł za grupę.

Rekomendowaną formą płatności jest PayU. Link do płatności za zajęcia edukacyjne ważny jest do 5 dni od chwili utworzenia rezerwacji wraz z zamówieniem. Brak płatności powoduje automatyczne anulowanie rezerwacji. Po dokonaniu płatności drogą mailową otrzymają Państwo paragon lub fakturę VAT.

W przypadku szkół, które wymagają faktury gdzie nabywcą/płatnikiem jest urząd miasta bądź gmina, a odbiorcą szkoła, prosimy o taką informację na etapie rezerwacji terminu zajęć edukacyjnych.

Pobierz Regulamin zajęć edukacyjnych w Muzeum (pdf)>>

Zachęcamy do korzystania z oferty zajęć dla szkół i przedszkoli, także przy wykorzystaniu dofinansowania w ramach programów Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” oraz „Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą” realizowanego przez Urząd m.st. Warszawy.

Copyrights 2018, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Strony internetowe Millenium Studio