Siirry sisältöön

Mamy Niepodległą! 2021

Mamy Niepodległą! jest ogólnopolską akcją społeczną skierowaną do wszystkich, bez względu na wiek, czy poglądy i zainteresowania. Już od 2013 roku pocztówką, która zmniejsza dystans między nadawcą a odbiorcą, promujemy radosne świętowanie uwalniające pozytywne emocje od Bałtyku do Tatr.

Pocztówka to wyznanie w stylu retro z ponadczasową symboliką: niesie z oddali szczere wyrazy pamięci i miłe pozdrowienia. Każda z edycji akcji to trzy różne projekty kartek okolicznościowych autorstwa uznanych artystów, promocja nowoczesnego patriotyzmu i upowszechnianie dzielenia się radością. To już ponad milion uśmiechów nadawców i odbiorców pocztówek z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Bardzo się cieszymy, że już po raz dziewiąty możemy zaprosić Was do wspólnego świętowania – Mamy Niepodległą!

PONIŻEJ WZORY WSZYSTKICH EDYCJI OD 2013 ROKU

2020

2020

2020

2019

2019

2019

2018

2018

2018

2017

2017

2017

2016

2016

2016

2015

2015

2015

2014

2014

2014

2013

2013

2013

CHCĘ POCZTÓWKĘ EDYCJI 2021, CO ZROBIĆ?

1. Osobiście odbierz kartkę papierową

Jeśli chcielibyście osobiście wypełnić i wysłać pocztówkę tradycyjną, to bezpłatnie otrzymacie ją w punktach dystrybucji w wybranych miastach – mapka i lista zostanie opublikowana niebawem poniżej. Niektóre punkty będą czynne w dniach od 6 do 14 listopada. Daty funkcjonowania poszczególnych punktów mogą ulec zmianie ze względu na sytuację pandemiczną – prosimy sprawdzać lokalnie.

2. Za pomocą formularza zamów pakiet kartek dla szkoły, stowarzyszenia lub innej grupy osób, z którą organizujesz lokalne świętowanie.

Przejdź do formularza zamówieniowego>>


PUNKTY DYSTRYBUCJI KARTEK (aktualizacja niebawem)

AUTORZY PROJEKTÓW POCZTÓWEK EDYCJI 2021

Karol Banach – artysta grafik i ilustrator regularnie publikujący prace w prestiżowych magazynach polskich i zagranicznych oraz w książkach. Projektuje plakaty i kreacje reklamowe dla globalnych marek i znaczących instytucji. Sam o siebie mówi, że jest chłopakiem z ołówkiem i kredkami. Jego twórczość była prezentowana na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, a także jest doceniana w najróżniejszych konkursach (np. nagroda główna Polish Graphic Design Awards w kategorii ilustracji książkowej, 2017). Wypracował rozpoznawalną kreskę i chętnie prezentuje świat w sposób nieco abstrakcyjny – wszystko to czyni jego prace charakterystycznymi.

Magda Beneda – graficzka z wykształcenia (ogólnopolska nagroda za najlepszy dyplom), malarka z pasji, a z wyboru także blogerka opisująca swoją artystyczną stronę życia. Mieszkanka i miłośniczka Gdańska (tu ukończyła ASP), choć to na południu Francji dwie dekady temu zainspirowałam się specyficzną, słoneczną barwą. Od tego czasu jej prace charakteryzuje intensywna, pastelowa kolorystyka i miękkie linie. Prace malarskie prezentowała na wystawach w Polsce i zagranicą. Swoją pozytywną sztukę pełną słonecznego ciepła przenosi także na ilustracje i rękodzieła użytkowe (porcelana, tkaniny) współpracując m.in. z polskimi markami o długich tradycjach.

Ksenia Kononenko – zdobywczyni drugiego w historii polskiej reklamy Lwa w konkursie w Cannes i wielu innych prestiżowych nagród międzynarodowych. Pracowała jako dyrektor kreatywna w agencjach reklamowych w Polsce, ale także na Łotwie, Rosji i w Azji Centralnej. Uczyła się malarstwa, grafiki, liternictwa, historii sztuki i fotografii. Efekty swojej szerokiej pracy twórczej prezentowała na ponad dwudziestu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Dzieła artystki znajdują się m.in. w zbiorach Neue Pinakothek w Monachium, Muzeum Unikatowej Książki Moskwa-Genewa i Muzeum Sztuki Współczesnej w Wiatce, a także w prywatnych kolekcjach w Europie, USA i Kanadzie.

 


Sfinansowano ze środków MKDNiS w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA 2017-2022

 

Copyrights 2018, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Strony internetowe Millenium Studio