Siirry sisältöön

„Towarzystwo Rzeczy Przyjemnych a Niekoniecznie Pożytecznych”

Nazwa naszego programu dla rodzin nawiązuje do „Towarzystwa Rzeczy Przyjemnych a Niekoniecznie Pożytecznych”, które Józef Piłsudski założył wraz ze swoimi córkami – Wandą i Jadwigą. Do Towarzystwa mogli należeć nieliczni, wybrani dorośli, ale przede wszystkim dzieci. Marszałek chętnie spędzał czas ze swoimi córkami, organizował też dla nich wspólne zabawy. Zainspirowani ich wyjątkową więzią, taką właśnie nazwę postanowiliśmy nadać naszemu programowi.

Obecnie w „Towarzystwie Rzeczy Przyjemnych a Niekoniecznie Pożytecznych” realizujemy dwa cykle warsztatów rodzinnych:

W 2021 r. realizowany był także warsztat kulinarny „Epoka od kuchni rodzinnie online”.

Więcej informacji na temat poszczególnych cykli znajdziesz w menu po lewej stronie.

Od czego wszystko się zaczęło?

Warsztaty rodzinne rozpoczęliśmy w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Robisz.to w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem projektu było zaproszenie do wspólnego działania dzieci i dorosłych i pokazanie im, że nauka historii jest ciekawa i może inspirować do wspólnej zabawy.

Początkowo warsztaty rodzinne realizowane były w FabLabie przy ulicy Twardej w Warszawie. Następnie część zajęć przenieśliśmy do sieci i spotkania z rodzinami realizowaliśmy w formule on-line. Wiosną 2021 nareszcie rozpoczęliśmy organizację naszych zajęć stacjonarnie, w nowym budynku Muzeum oraz w przynależącym do kompleksu muzealnego ogrodzie historycznym.

Nasze Muzeum dysponuje nowoczesnym centrum edukacyjnym, w którym znajduje się także pracownia, pełniąca funkcję muzealnej warsztatowni. Warsztatownia wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt oraz narzędzia niezbędne do realizacji zajęć rodzinnych, bazujących na idei majsterkowania. Dysponujemy na przykład drukarkami 3D, długopisami 3D, narzędziami do pracy stolarskiej czy maszyną do szycia.

 

Copyrights 2024, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Strony internetowe Millenium Studio