Siirry sisältöön

Młodzieżowa Rada Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Pierwsze w Polsce ciało doradcze muzeum składające się z młodzieży, działające przy Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i umożliwiające wyjście naprzeciw potrzebom młodych odbiorców w instytucjach kultury oraz pozwalające młodzieży na tworzenie własnych projektów w oparciu o zasoby Muzeum.

INNOWACYJNY PROJEKT Młodzieżowej Rady Muzeum skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Tworzymy GRUPĘ INICJATYWNĄ, mającą REALNY WPŁYW na budowanie oferty Muzeum. Chcemy kształtować NOWE POKOLENIE ŚWIADOMYCH ODBIORCÓW KULTURY i zachęcić młodzież do aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym. Integrujemy młodzież z różnych środowisk, co sprzyja pielęgnowaniu tożsamości i promowaniu POSTAW OBYWATELSKICH wśród młodych ludzi.

Młodzieżowa Rada Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku jest projektem PARTYCYPACJI OBYWATELSKIEJ młodzieży i ma charakter konsultacyjny wobec instytucji, którą reprezentuje. Chcemy, by Muzeum stało się dla młodzieży miejscem PRZYJAZNYM, OTWARTYM na ich potrzeby i współpracę w zakresie realizacji projektów. Razem budujemy PRZESTRZEŃ DLA KAŻDEGO, w której wspólnie możemy działać na rzecz ROZBUDZANIA PASJI HISTORYCZNEJ oraz PROMOWANIA AKTYWNEGO UCZESTNICTWA W KULTURZE.

Członkowie Młodzieżowej Rady Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku: Oliwia Bednarczyk, Aleksandra Frączek, Michał Gierczuk, Nikodem Kaczprzak, Aleksandra Pielach, Maciej Stocki, Mikołaj Walkiewicz, Kamil Witmanowicz, Aleksandra Zakrzewska.

Koordynatorka: Julia Janowska

Masz pytania?

Napisz: mlodziezowarada@muzeumpilsudski.pl
Zadzwoń: (22) 842 04 25 wew. 15

Copyrights 2018, Muzeum Józefa Piłsudskiego.

strony internetowe Millenium Studio