Siirry sisältöön

 

Młodzieżowa Rada Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku


Pierwsze w Polsce ciało doradcze muzeum składające się z młodzieży, działające przy Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i umożliwiające wyjście naprzeciw potrzebom młodych odbiorców w instytucjach kultury oraz pozwalające młodzieży na tworzenie własnych projektów w oparciu o zasoby Muzeum.

INNOWACYJNY PROJEKT Młodzieżowej Rady Muzeum skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Tworzymy GRUPĘ INICJATYWNĄ, mającą REALNY WPŁYW na budowanie oferty Muzeum. Chcemy kształtować NOWE POKOLENIE ŚWIADOMYCH ODBIORCÓW KULTURY i zachęcić młodzież do aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym. Integrujemy młodzież z różnych środowisk, co sprzyja pielęgnowaniu tożsamości i promowaniu POSTAW OBYWATELSKICH wśród młodych ludzi.

Młodzieżowa Rada Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku jest projektem PARTYCYPACJI OBYWATELSKIEJ młodzieży i ma charakter konsultacyjny wobec instytucji, którą reprezentuje. Chcemy, by Muzeum stało się dla młodzieży miejscem PRZYJAZNYM, OTWARTYM na ich potrzeby i współpracę w zakresie realizacji projektów. Razem budujemy PRZESTRZEŃ DLA KAŻDEGO, w której wspólnie możemy działać na rzecz ROZBUDZANIA PASJI HISTORYCZNEJ oraz PROMOWANIA AKTYWNEGO UCZESTNICTWA W KULTURZE.

W kwietniu 2021 roku swoje działanie zainaugurowała III kadencja Młodzieżowej Rady Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, w skład której wchodzą: Alexander Boniecki, Katarzyna Cyran, Ada Galińska, Cezary Gryczewski, Majka Jarosiewicz, Nikodem Kaczprzak, Emilia Karaś, Aleksander  Łukaszewski, Nina Matera, Maria Ostrowska, Maja Szymańska, Julia Piotrkiewicz, Zuzanna Wituszyńska, Zofia Zakrzewska, Antoni Zdebiak.

 

Masz pytania? Napisz do nas!

[email protected]

 

Copyrights 2023, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Strony internetowe Millenium Studio