Siirry sisältöön

Młodzieżowa Rada Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Pierwsze w Polsce ciało doradcze muzeum składające się z młodzieży, działające przy Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i umożliwiające wyjście naprzeciw potrzebom młodych odbiorców w instytucjach kultury oraz pozwalające młodzieży na tworzenie własnych projektów w oparciu o zasoby Muzeum.

INNOWACYJNY PROJEKT Młodzieżowej Rady Muzeum skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Tworzymy GRUPĘ INICJATYWNĄ, mającą REALNY WPŁYW na budowanie oferty Muzeum. Chcemy kształtować NOWE POKOLENIE ŚWIADOMYCH ODBIORCÓW KULTURY i zachęcić młodzież do aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym. Integrujemy młodzież z różnych środowisk, co sprzyja pielęgnowaniu tożsamości i promowaniu POSTAW OBYWATELSKICH wśród młodych ludzi.

Młodzieżowa Rada Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku jest projektem PARTYCYPACJI OBYWATELSKIEJ młodzieży i ma charakter konsultacyjny wobec instytucji, którą reprezentuje. Chcemy, by Muzeum stało się dla młodzieży miejscem PRZYJAZNYM, OTWARTYM na ich potrzeby i współpracę w zakresie realizacji projektów. Razem budujemy PRZESTRZEŃ DLA KAŻDEGO, w której wspólnie możemy działać na rzecz ROZBUDZANIA PASJI HISTORYCZNEJ oraz PROMOWANIA AKTYWNEGO UCZESTNICTWA W KULTURZE.

W maju 2023 roku swoje działanie zainaugurowała IV kadencja Młodzieżowej Rady Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, w skład której wchodzą: Alex Boniecki, Wiktor Jagiełło, Julia Laskowska, Stanisław Madaliński, Zofia Zakrzewska.

Masz pytania? Napisz do nas!

Copyrights 2024, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Strony internetowe Millenium Studio