Muzeum dostępne


Chcemy, aby wszyscy goście Muzeum czuli się komfortowo i bezpiecznie. Stopniowo będziemy budować ofertę i usługi, które pomogą zwiększyć naszą dostępność.

Osoby z niepełnosprawnościami są uprawnione do zakupu biletów ulgowych. Asystent osoby z niepełnosprawnością jest zwolniony z opłat za bilety.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych udogodnień, asysty lub masz pytania dotyczące dostępności budynku i oferty Muzeum, skontaktuj się z nami:

info@muzeumpilsudski.pl 

tel. (22) 77 88 000 

Oferta Muzeum

Dworek „Milusin” z powodu remontu jest niedostępny dla zwiedzających. Zachęcamy do odwiedzenia nowej wystawy stałej „Dla Rzeczypospolitej. Józef Piłsudski 1867-1935”, która znajduje się w nowym budynku muzeum.

Wystawę można zwiedzać samodzielnie, z audioprzewodnikiem lub przewodnikiem.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych udogodnień lub asysty, możesz uzyskać informacje od pracowników Muzeum lub skontaktować się z Działem Obsługi Odwiedzających przed wizytą w Muzeum.

Informacje dla osób z ograniczeniami ruchowymi

 1. Aleja przed wejściem głównym oraz dziedziniec Muzeum wysypane są żwirem, który sprawi trudność osobom poruszającym się na wózkach. Rekomendujemy skorzystanie z wejścia administracyjnego przy ulicy Paderewskiego.
 2. Na dziedzińcu Muzeum wydzielone zostały dwa miejsca dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami. Aby skorzystać z miejsca parkingowego, prosimy o wcześniejsze zgłoszenia do Działu Obsługi Odwiedzających lub wjechać bramą od ulicy Paderewskiego, a następnie wezwać przyciskiem pracownika ochrony. Pracownik ochrony sprawdzi dokumenty uprawniające do korzystania z miejsc dla osób z niepełnosprawnościami oraz wskaże miejsce postojowe.
 3. Poziom 0 budynku głównego nie posiada żadnych progów. Aby dotrzeć do toalety dla osób z niepełnosprawnościami, trzeba pokonać pochylnię długości ok. 3 m i nachyleniu ok. 6%
 4. Wystawa Stała znajduje się na poziomie -3 budynku głównego, 12 metrów pod poziomem gruntu. Zejście odbywa się specjalnie zaprojektowaną schodnią, co wiąże się z pokonywaniem dość długich stopni. Osobom z ograniczeniami ruchowymi polecamy skorzystanie z windy.
 5. Wystawa Stała jest rozmieszczona na dwóch poziomach. Wejście na poziom -2 Wystawy odbywa się za pomocą rampy o nachyleniu 8% z punktami spoczynku. Wzdłuż rampy zamontowane zostały poręcze. Na Wystawie dla Odwiedzających jest dostępna winda.
 6. Ogród historyczny nie jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Alejki w ogrodzie są dość wąskie, nieutwardzone i wysypane kopnym żwirem, co będzie stanowić trudność dla kół wózków osób z niepełnosprawnościami. Dworek, z racji na autentyczność, posiada wąskie drzwi, wysokie drewniane progi oraz wąskie przejścia, których pokonanie wózkiem w większości przypadków jest niemożliwe. Dworek nie posiada ramp ani podjazdów.
 7. W szatni Muzeum na poziomie 0 (3 sztuki) oraz na poziomie -3 (1 sztuka) dostępne są wózki dla osób dorosłych. Wózki dostępne bezpłatnie, bez konieczności ich wcześniejszej rezerwacji.

Informacje dla osób z niepełnosprawnością wzroku

 1. Osoby z niepełnosprawnością wzroku mogą poruszać się po budynku głównym Muzeum, wykorzystując ścieżki dotykowe. Ulice otaczające kompleks muzealny oraz wejścia do budynku nie posiadają ułatwień dostępu.
 2. Windy posiadają system głośnomówiący, informujący o pracy windy.
 3. Przed wejściem na Wystawę Stałą znajduje się makieta dotykowa Wystawy Stałej, pomagająca zorientować się w przestrzeniach. Na Wystawie Stałej nie ma ścieżek dotykowych.
 4. Zapewniamy możliwość wejścia z psem asystującym do wszystkich przestrzeni udostępnionych dla odwiedzających.
 5. Wystawę stałą można zwiedzać z audioprzewodnikiem, który jest wliczony w cenę biletu. Czas oprowadzania z audioprzewodnikiem to 2 godziny.

Informacje dla osób z niepełnosprawnością słuchu

 1. Wystawę stałą można zwiedzać z audioprzewodnikiem, który jest wliczony w cenę biletu. Audioprzewodnik posiada ścieżkę w Polskim Języku Migowym (PJM). Czas oprowadzania z audioprzewodnikiem to 2 godziny.
 2. Przy punkcie informacyjnym i kasach na poziomie 0 znajdują się pętle indukcyjne dla osób niedosłyszących i słabosłyszących.


Informacje dla osób o indywidualnych potrzebach edukacyjnych

Wszystkie informacje dotyczące oferty edukacyjnej znajdą Państwo na naszej stronie internetowej. Program zajęć może być indywidualnie dopasowany do grupy.

„Przed-przewodnik”

Przygotowaliśmy „Przed-przewodnik”, który pokazuje, czego można się spodziewać podczas wizyty w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, zwłaszcza podczas zajęć i warsztatów.

Pobierz „Przed-przewodnik”.