Przed-Przewodnik
Przygotowaliśmy „Przed-przewodnik”, który pokazuje, czego możesz się spodziewać podczas wizyty w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, zwłaszcza podczas zajęć i warsztatów. Pobierz „Przed-przewodnik” (pdf).
Jeśli potrzebujesz dodatkowych udogodnień, asysty lub masz pytania dotyczące dostępności budynku i oferty Muzeum, skontaktuj się z nami:
Mateusz Bartnicki
[email protected]
tel. (22) 778 80 08
Osoby z niepełnosprawnościami są uprawnione do zakupu biletów ulgowych. Asystent osoby z niepełnosprawnością jest zwolniony z opłaty za bilety.
Informacje dla osób z ograniczeniami ruchowymi:
- aleja przed wejściem głównym oraz dziedziniec Muzeum są wysypane żwirem, który sprawi trudność osobom poruszającym się na wózkach. Rekomendujemy skorzystanie z wejścia administracyjnego przy ulicy Paderewskiego,
- na dziedzińcu Muzeum są dwa miejsca dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami. Jeśli chcesz skorzystać z miejsca parkingowego:
1. podjedź do bramy od ulicy Paderewskiego,
2. wezwij przyciskiem pracownika ochrony.
3. pracownik ochrony sprawdzi dokumenty uprawniające do korzystania z miejsc dla osób z niepełnosprawnościami i wskaże miejsce postojowe. - poziom 0 i poziom -3 budynku głównego nie mają żadnych progów.
- wystawa stała znajduje się na poziomie -3 budynku głównego, 12 metrów pod poziomem gruntu. Zejście odbywa się specjalnie zaprojektowaną schodnią, co wiąże się z pokonywaniem dość długich stopni. Osobom z ograniczeniami ruchowymi polecamy skorzystanie z windy.
- wystawa stała jest rozmieszczona na dwóch poziomach. Na poziom -2 Wystawy wejdziesz lub wjedziesz rampą o nachyleniu 8% z trzema punktami spoczynku. Możesz też skorzystać z windy.
- kraty wentylacyjne w podłodze wystawy są ułożone prostopadle do większości gablot. Koła niektórych wózków mogą zaklinować się w kratach – prosimy o uważność podczas wizyty!
- niektóre eksponaty w gablotach są niewidoczne z pozycji osoby poruszającej się na wózku.
- ogród historyczny nie jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Alejki w ogrodzie są dość wąskie, wysypane żwirem, co stanowi trudność dla osób poruszających się na wózkach.
- dworek „Milusin” ma wąskie drzwi, wysokie drewniane progi oraz wąskie przejścia. Swobodne poruszanie się w dworku dużym wózkiem jest niezwykle utrudnione – wyjątek stanowi salon dworku, gdzie odwiedzający mogą wjechać każdym rodzajem wózka. Dworek nie jest wyposażony w stałe rampy lub podjazdy
- w Muzeum bezpłatnie udostępniamy wózki dla Gości. Poproś obsługę, jeśli chcesz z nich skorzystać.
Informacje dla osób z niepełnosprawnością wzroku:
- osoby z niepełnosprawnością wzroku mogą poruszać się po budynku głównym Muzeum, wykorzystując ścieżki dotykowe. Ulice otaczające kompleks muzealny oraz wejścia do budynku nie mają ułatwień dostępu.
- windy są wyposażone w system głośnomówiący, informujący o ich pracy.
- przed wejściem na wystawę stałą znajduje się makieta dotykowa ją przedstawiajaca, która pomoże zorientować się w przestrzeniach. Na wystawie stałej nie ma ścieżek dotykowych.
- możesz wejść z psem asystującym do wszystkich przestrzeni udostępnionych dla odwiedzających.
- wystawę stałą możesz zwiedzić z audioprzewodnikiem, który jest wliczony w cenę biletu. Rekomendowany czas zwiedzania z audioprzewodnikiem to około 2 godziny.
- ścieżki w ogrodzie historycznym i dworku „Milusin” nie mają makiet i ścieżek dotykowych.
- dworku „Milusin” i ogrodu nie zwiedzisz z audioprzewodnikiem z audiodeskrypcją.
Informacje dla osób z niepełnosprawnością słuchu:
- wystawę stałą możesz zwiedzić z audioprzewodnikiem, który jest wliczony w cenę biletu. Audioprzewodnik ma wgraną ścieżkę w Polskim Języku Migowym (PJM).
- w punkcie informacyjnym na poziomie 0 możesz pobrać pętle indukcyjne dla osób niedosłyszących i słabosłyszących. Pętla działa z większością aparatów słuchowych nowej generacji.
- dworku „Milusin” i ogrodu nie zwiedzisz z audioprzewodnikiem z PJM.
- w dworku „Milusin” i ogrodzie historycznym nie ma udogodnień infrastrukturalnych dla osób z niepełnosprawnością słuchu.
Informacje dla osób o indywidualnych potrzebach edukacyjnych
Wszystkie informacje dotyczące oferty edukacyjnej znajdziesz na stronie Zajęcia dla szkół i przedszkoli>>.
Informacja dla odwiedzających: [email protected]
Rezerwacja zwiedzania z przewodnikiem oraz zajęć edukacyjnych: [email protected]
Telefon kontaktowy (informacja, rezerwacja): (22) 77 88 000
Telefon czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 17.00.