Wolontariat

Dysponujesz odrobiną wolnego czasu i chciałabyś/ chciałbyś przeznaczyć go na spotkanie z ciekawymi ludźmi, dzieląc się swoimi pasjami?

Masz doświadczenie i umiejętności które pragniesz rozwijać?

A może po prostu lubisz pomagać innymi i jesteś gotowa/gotowy do działania razem z zespołem muzeum?

Zapraszamy do włączenia się w nowy program Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku jakim jest wolontariat muzealny. Jego celem jest stworzenie przestrzeni do działań społecznych, w której wolontariusze będą rozwijać swoje pasje, realizować własne pomysły oraz wspierać działania prowadzone przez Muzeum.

Pomysł na wolontariat muzealny stworzony został w oparciu o ideę rozwoju osobistego wolontariuszy, wzajemnej współpracy oraz wsparcia społecznego dla działań Muzeum, które będą polegać na współtworzeniu przestrzeni do podejmowania różnego rodzaju inicjatyw społecznych realizowanych w ramach programu wolontariatu muzealnego.


  • KIEDY RUSZA NABÓR?

Wrzesień 2019 roku.

  • JAK ZGŁOSIĆ SWOJĄ KANDYDATURĘ?

Należy uzupełnić formularz lub przyjść we wrześniu 2019 r. na spotkania organizowane przez koordynatora wolontariatu.

  • KTO MOŻE ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM?

Wolontariuszem może zostać każda osoba powyżej 14 roku życia, bez względu na wykształcenie, pochodzenie, czy status społeczny. Osoby niepełnoletnie muszą uzyskać zgodę rodzica lub opiekuna ustawowego na zawarcie porozumienia wolontariackiego. Ważnym jest, aby wolontariusz chciał poświęcić swój czas, rozwijać swoje pasje oraz wspomagać działania realizowane w Muzeum, w tym budowanie relacji pomiędzy Muzeum a jego otoczeniem społecznym.

  • W JAKIE DZIAŁANIA MUZEUM MOŻESZ ZAANGAŻOWAĆ SIĘ JAKO WOLONTARIUSZ?

Jedną z przestrzeni do działań wolontariackich będzie działające od 2016 r. Archiwum Społeczne Sulejówka oraz nowy program Muzeum – „Panorama”. Ponadto możesz wziąć udział w tworzeniu programu m.in. na obchody Narodowego Święta Niepodległości i na uroczyste otwarcie Muzeum. 

Efekty współpracy w ramach Archiwum Społecznego możecie zobaczyć niżej. 

  • NA JAKICH ZASADACH DZIAŁA WOLONTARIAT W MUZEUM JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W SULEJÓWKU?

Wszystkie zasady wolontariatu w prosty sposób reguluje regulamin wolontariatu.

  • NA JAKICH ZASADACH PODEJMIESZ WSPÓŁPRACĘ Z MUZEUM?

Współpraca pomiędzy wolontariuszem a Muzeum reguluje porozumienie wolontariackie, w którym zawarte są wzajemne zobowiązania: wzór porozumienia wolontariackiego.


 

ZGŁOŚ SIĘ I OTWÓRZ Z NAMI MUZEUM
Razem stwórzmy wyjątkowe miejsce!

 

Szczegółowy program wolontariatu pod linkiem.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z koordynatorem programu:

Katarzyna Radziwiłko: tel. 669512376, e-mail: k.radziwilko@muzeumpilsudski.pl