Milusin w eterze

„Milusin w eterze” to akcja społeczna skierowana do osób, które w latach 1956-2000 uczęszczały do przedszkola w dworku „Milusin” – dawnym domu Marszałka w Sulejówku.

Akcja społeczna „Milusin w eterze” realizowana jest w ramach międzypokoleniowego dwuletniego programu „Stoję przed jakąś dziwaczną trąbą”. Celem programu jest odnalezienie wychowanków przedszkola, zebranie ich relacji i stworzenie wspólnej opowieści o dworku „Milusin” w formie krótkich audycji radiowych. Twórców zainspirowała wypowiedź Józefa Piłsudskiego o nagrywaniu głosu ludzkiego. „Stoję przed jakąś dziwaczną trąbą i myślę, że głos mój może się oddzielić ode mnie i pójść gdzieś w świat beze mnie, jego właściciela. Zabawne pomysły mają ludzie” – mówił do mikrofonu Józef Piłsudski w 1924 r. Dzięki wsparciu projektu przez Polskie Radio, które objęło działania swoim patronatem, zebrane opowieści będą mogły dotrzeć do dużego grona odbiorców.

Dziennikarze przedszkolakom
Akcja „Milusin w eterze” realizowana jest przez zespół artystów i animatorów kultury pod kierunkiem Janusza Byszewskiego i Beaty Nessel-Łukasik przy udziale dokumentalistów audiohistorii, dziennikarzy Polskiego Radia i reżyserów dźwięku. Zgromadzone i opracowane przez historyków, montażystów i świadków powojennej historii domu Marszałka fragmenty nagrań zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności.

Po zakończeniu programu „Stoję przed jakąś dziwaczną trąbą” zebrane archiwalia (nagrania, pamiątki, fotografie) zostaną przekazane do zbiorów muzeum i udostępnione w formie cyfrowej w Archiwum Społecznym Sulejówka.


 

Chodziłeś do przedszkola w „Milusinie”? Zgłoś się do nas!

KONTAKT:

Beata Nessel-Łukasik (koordynator)

tel. 602 215 672

e-mail: b.nessel@muzeumpilsudski.pl