Recital harfowy Veroniki Lemishenko / Арфовий концерт Вероніки Лемішенко

Kiedy: 24 kwietnia (niedziela) / 24 квітня (неділя)
Godzina / Година: 17.00
Gdzie: Salonik muzealny / Місце: Музейни салон
Wstęp bezpłatny / Безкоштовний вхід

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zaprasza na bezpłatny recital harfowy Veroniki Lemishenko, która zaprezentuje dzieła od baroku po współczesne kompozycje europejskich twórców. Ukraińska artystka jest dyrektorką artystyczną Konkursu i Festiwalu Glowing Harp (Charków, Ukraina), członkinią Rady Dyrektorów Światowego Kongresu Harfowego. Występowała podczas takich festiwali jak „La Folle Journee” i „Camac Festival” we Francji, „HarpMasters Festspiele” w Szwajcarii, czy „Lisboa Harp Seminar” w Portugalii. Veronika Lemishenko jest laureatką międzynarodowych konkursów harfowych we Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Ukrainie, Czechach, Bułgarii, Rosji, Grecji i Singapurze. Debiutowała w słynnej na cały świat, prestiżowej Królewskiej Akademii Muzycznej (Londyn, Wielka Brytania, 2018), a już niebawem wystąpi w Saloniku muzealnym. Nie możecie przegapić takiej muzycznej okazji!

• Domenico Scarlatti – Sonata A-dur K.209
  • Vasyl Barvinsky – Dumka
  • Myroslav Skoryk – Pamięć
  • Auguste Durand – Walc Es-dur
  • Paul Patterson – Spiders op. 84 cz. II Red Backed Spider i cz. III Black Widow
  • Felix Godefroid – Carnaval de Venise

Podczas koncertu odbędzie się zbiórka charytatywna prowadzona przez „Veronika Lemishenko Charity Foundation” i „Glowing Harp” na rzecz ofiar wojny w Ukrainie (więcej opowie artystka podczas wydarzenia; dowiedz się więcej na stronie internetowej>>).

Музей Юзефа Пілсудського в Сулеювеку запрошує на безкоштовний арфовий концерт Вероніки Лемішенко, під час якого будуть представлені твори від бароко до сучасних композицій європейських авторів. Українська арфістка є художнім керівником конкурсу-фестивалю Glowing Harp (Харків, Україна), членом Ради директорів Всесвітнього конгресу арфів. Виступала на таких фестивалях, як «La Folle Journee» та «Camac Festival» у Франції, «HarpMasters Festspiele» у Швейцарії та «Lisboa Harp Seminar» у Португалії. Вероніка Лемішенко – лауреат міжнародних арфових конкурсів у Франції, Іспанії, Великобританії, Україні, Чехії, Болгарії, Росії, Греції та Сінгапурі. Вона дебютувала у всесвітньо відомій, престижній Королівській музичній академії (2018, Лондон, Великобританія), а незабаром виступить у Музейному салоні. Не можна пропустити таку музичну подію!

Програма:

• Доменіко Скарлатті – Соната ля мажор K.209
  • Василь Барвінський – Думка
  • Мирослав Скорик – Пам’ять
  • Огюст Дюран – Вальс мі-бемоль мажор
  • Пол Паттерсон – Spiders ор. 84 частина II Red Backed Spider і частина III Black Widow
  • Фелікс Годфройд – Carnaval de Venise

Під час концерту відбудеться збір благодійних пожертв організований «Благодійним фондом Вероніки Лемішенко» та «Гарфою, яка світиться» для жертв війни в Україні (про деталі розкаже Вероніка Лемішенко під час заходу; https://glowingharp-ukraine.com/en/).