Wystawa przygotowana z okazji 150 urodzin Józefa Piłsudskiego

Wystawa prezentowała osiągnięcia i znaczenie Polski w latach 1918 -22 na tle sytuacji międzynarodowej oraz ukazuje Józefa Piłsudskiego jako męża stanu i polityka europejskiego formatu, twórcę programu niepodległościowego, którego konsekwentna realizacja pozwoliła na odbudowę Polski i stworzenie nowoczesnego państwa oraz wodza zwycięskiej armii, która zatrzymała pochód Armii Czerwonej w głąb Europy.

Ekspozycja została podzielona na trzy części. Pierwsza przedstawia Józefa Piłsudskiego w trzech odsłonach: Przewodnika ku niepodległości, Budowniczego nowoczesnego państwa oraz jako Architekta bezpieczeństwa. Druga – prezentuje związki Józefa Piłsudskiego z wybranymi państwami: Rumunią, Portugalią, Francją, Egiptem, Japonią, Estonią, Finlandią, Litwą, Łotwą, Ukrainą i Turcją. Trzecią część stanowi platforma internetowa, która nie tylko prezentuje wyżej wymienione części, ale również uzupełnia całość wystawy o dodatkowe treści.

Wystawa była prezentowana w ponad 20 placówkach zagranicznych RP. Przetłumaczona została na szereg języków obcych, w tym: angielski, portugalski, francuski, rumuński, ukraiński, arabski i łotewski.

Wystawa przygotowana z okazji 150 rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Serdecznie zapraszamy na stronę internetową projektu