LATO W MUZEUM 2026 – Dwa oblicza ogrodu | zajęcia dla grup zorganizowanych

Co: zajęcia tematyczne
Kiedy: lipiec i sierpień 2025 | środy, czwartki i piątki
Godzina: 10:00-12:00 lub 12:30-14:30
Dla kogo: dzieci z klas 1-3 oraz 4-6 szkoły podstawowej | grupy zorganizowane
Gdzie: ogród historyczny, sala edukacyjna
Cena: 370 zł za grupę + bilet wstępu za 1 zł od dziecka
Obowiązuje rezerwacja (sprawdź niżej)
Lato w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku będzie pełne przygód, kreatywności i eksperymentów! W te wakacje zapraszamy grupy zorganizowane do „puszczy milusińskiej”, gdzie przyroda łączy się z historią w niezwykły sposób. Przekonajcie się podczas spotkania jak zaskakująco przyjemne jest to połączenie.
Dwa oblicza ogrodu
Podczas zajęć uczestnicy odkryją dwa różne oblicza ogrodu otaczającego Dworek „Milusin”. Pierwsze z nich związane jest z oficjalną funkcją tego miejsca, gdy mieszkał tu Marszałek Józef Piłsudski, wymagający szczególnej ochrony. Dzieci wcielą się w rolę adiutantów Marszałka i przygotują specjalny tor przeszkód. Następnie kolejna grupa będzie musiała pokonać go jak najciszej, jednocześnie uważnie obserwując otoczenie i wykazując się spostrzegawczością.
Druga część warsztatów przybliży bardziej codzienne, rodzinne oblicze ogrodu – warzywnik Aleksandry Piłsudskiej. Uczestnicy poznają właściwości wybranych roślin oraz samodzielnie przygotują naturalną pastę do zębów z mięty zebranej podczas zajęć.
Warsztaty łączą elementy zabawy ruchowej, edukacji historycznej oraz działań praktycznych, pozwalając uczestnikom spojrzeć na ogród Milusina z dwóch zupełnie różnych perspektyw.
Czas trwania zajęć: 2 godziny.
Obowiązuje e-mailowa rezerwacja: [email protected]
Informacje wymagane do rezerwacji:
- preferowana data zajęć,
- klasa/wiek uczestników,
- liczba uczestników + opiekunów,
- nazwa placówki,
- numer telefonu do opiekuna grupy,
- preferowany dokument sprzedaży: paragon/faktura.
Dodatkowe informacje dotyczące procesu rezerwacji zajęć można uzyskać kontaktując się z Działem Obsługi Odwiedzających pod numerem telefonu: (22) 77 88 000 lub adresem mailowym: [email protected]
W sprawach dotyczących organizacji i przebiegu zajęć prosimy kontaktować się z Działem Edukacji: [email protected]
Pozostała oferta edukacyjna:



