Czy 100 lat temu dziewczynki miały komórki? Ścieżkami Wandzi i Jagódki | Cykl: Od-przewodnik

Co: autorski spacer z przewodnikiem
Gdzie: ogród historyczny i dworek „Milusin”

Kiedy: 1.06.2024 (sobota) oraz 2.06.2024 (niedziela)
Bilety: tak, kliknij sobota>> lub niedziela>>

Zastanawialiście się jak bawiły się 100 lat temu dzieci? Dajcie się zaskoczyć opowieścią w naszym historycznym ogrodzie, a przekonacie się, że słowa krokiet i komórka nie zawsze oznaczały to samo co dziś. Podpowiadamy, że były one oczywiście związane z frajdą i zabawą. A czy wiecie, że być może tutejsza puszcza milusińska, okalająca dom rodzinny Piłsudskich, skrywa skarby? By odkryć jakie i inne tajemnice tego miejsca, dołącz do spaceru i wspólnie podążajmy ścieżkami Wandzi i Jagódki – córek Marszałka i jego żony, Aleksandry. Miniemy starą, drewnianą furtkę i wejdziemy do zupełnie innego świata zieleni, wręcz do leśnej gęstwiny. Pełnej oczywiście wspomnień. Porozmawiamy między innymi o tym, jakie zwierzęta chodziły wokół dworku „Milusin”, gdy mieszkały tu siostry Piłsudskie oraz poszukamy śladów dziecięcych harców, psot i zabaw!

◊ Spotykamy się przy szatni na poziomie 0.
◊ Czas trwania: 90 minut
◊ Dzieci na wycieczkę po ogrodzie historycznym i dworku „Milusin” zaprasza Agnieszka Aptowicz – pracowniczka Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, przewodniczka, mama i wielka entuzjastka dziecięcej energii. Agnieszka stworzyła scenariusz oprowadzania w oparciu o swoje doświadczenia w pracy przewodnickiej z dziećmi, w zgodzie z ich potrzebami i oczekiwaniami. Przewodniczkę zainspirowała niezwykła relacja sióstr Wandzi i Jagódki oraz ich więź z rodzicami – Józefem i Aleksandrą Piłsudskimi. Jak zapowiada Agnieszka: „Chcę pokazać dzieciom świat córek Marszałka i realiów sprzed ponad stu lat w sposób lekki, przystępny i wesoły. Dzieci zobaczą wiele intrygujących przedmiotów, dostaną do rąk zabawki z dwudziestolecia międzywojennego, zagrają w zabawy sprzed lat, a na koniec zostaną obdarowane małą niespodzianką. Chciałabym, by dzieci miło zapamiętały „Milusin” i – tak jak córki Marszałka w dorosłym życiu – chętnie do niego wracały”.

KUP BILET 01.06.2024 (sobota) >>

KUP BILET 02.06.2024 (niedziela) >>

Od-przewodnik to zupełnie nowy cykl autorskich spacerów tematycznych, które ułożyli i poprowadzą certyfikowani przewodnicy naszego Muzeum. Są one niezwykłe, ponieważ ich tematyka, czas trwania oraz ścieżka zwiedzania wynikają z indywidualnych pasji i osobistych wyborów przewodników, a zostały zaprojektowane tak, by w niepowtarzalny sposób zaprezentować treści i obiekty dostępne w muzealnym kompleksie. Można wziąć udział w dowolnej liczbie spacerów cyklu – są one tak przygotowane, że udział w poszczególnych nie wymaga partycypacji w poprzednim lub kolejnym oprowadzaniu. Zatem, nawet jeśli już wcześniej odwiedziliście nasze Muzeum to te spacery również są skierowane do Was! Powiew świeżości? Być może, sprawdźcie!