Ferie z Muzeum – zajęcia on-line dla dzieci młodzieży

Zapraszamy na cykl zajęć on-line dla dzieci i młodzieży Ferie z Muzeum. Odbywać się one będą we wtorki i czwartki.

„Z przewodnikiem za pan brat”
5 stycznia 2021, godz. 12.00 – 13.00 

Edukator: Damian Pisarski
Grupa wiekowa: 10 – 12 lat

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest być przewodnikiem? A może ciekawi was, co trzeba zrobić by nim zostać? Na te i inne pytanie odpowiemy sobie podczas naszego spotkania. Przed nami fascynująca podróż do muzeum, gdzie zobaczymy eksponaty, obrazy oraz inne obiekty. Sprawdzimy sami, jak to jest być przewodnikiem. Opowiemy o swoim ulubionym przedmiocie. Czeka na nas dużo zabawy i ciekawych informacji.

„Moje wymarzone muzeum”
7 stycznia 2021, godz. 12.00 – 13.00

Edukatorka: Barbara Gołębiowska
Grupa wiekowa: 7 – 9 lat
 
Z czym kojarzy nam się muzeum? Jak chcielibyśmy w nim spędzać czas? Jakie wystawy chcielibyśmy zwiedzić? Na zajęciach zajrzymy do „muzealnej kuchni” i porozmawiamy o tym, jak nasi uczestnicy wyobrażają sobie swoje wymarzone muzeum. Obejrzymy filmy animowane, wykonane przez uczestników naszego konkursu „Moje wymarzone muzeum”, będziemy także bawić się za pomocą internetowych aplikacji i zagadek.

„Zrób mema z Marszałkiem”
12 stycznia 2021, godz. 12.00 – 13.00 

Edukatorka: Maria Pawlak
Grupa wiekowa: 10 – 12 lat

Dlaczego Józef Piłsudski nosił wąs? Czy mundur był jedynym ubraniem w jego szafie? Na zajęciach w telegraficznym skrócie za pomocą obrazów i zdjęć poznamy historię wizerunku jednego z najsłynniejszych Polaków. Zastanowimy się, kto lub co miało na niego wpływ – wygoda, moda a może upodobania samego Piłsudskiego? Poznane materiały archiwalne będziemy remiksować tworząc memy z Marszałkiem.

„O czym mówią nam przedmioty?” 
14 stycznia 2021, godz. 12.00 – 13.00

Edukatorka: Ewa Bielecka
Grupa wiekowa: 10 – 12 lat

Dla jednych rupiecie, graty i klamoty, dla innych relikty, pamiątki i ślady przeszłości. Jak historia zapisuje się w codziennych przedmiotach? Czy przeszłość mówi do nas naszym językiem? Co mają ze sobą wspólnego gramofon, laurka i niedźwiedzia skóra? Każdego, kto ma bystre oko i choć trochę detektywistycznej smykałki i chciałby zmierzyć się z tajemnicami pewnego stuletniego domu i jego mieszkańców, zapraszamy na spotkanie…

Zasady zapisów:

  • Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach prosimy o przesłanie danych uczestnika lub uczestniczki (imię, nazwisko, wiek, adres e-mail) na adres:  [email protected]
  • Wszystkie zajęcia będą odbywać się poprzez komunikator ZOOM. Link do zajęć wyślemy do zapisanych osób rano w dniu zajęć.
  • Limit miejsc na zajęciach to 20 osób, obowiązuje kolejność zgłoszeń