Siirry sisältöön

Podczas pięciu edycji Mamy Niepodległą! łącznie wysłano ponad milion pocztówek!
Jak co roku zapraszamy do optymistycznego świętowania Niepodległości oraz dzielenia się tą radością z bliskimi i znajomymi poprzez wysłanie symbolicznej kartki pocztowej. Po raz pierwszy w historii naszej ogólnopolskiej akcji organizowanej od 2013 roku, mamy temat przewodni! Edycja 2018 poświęcona jest, podpisanej przez Józefa Piłsudskiego 16 listopada 1918 roku, depeszy notyfikującej odrodzenie Polski.

 

ALE O CO CHODZI?

Chodzi o swoistą Polską Deklarację Niepodległości. Wyobraź sobie, że nie ma telefonu komórkowego, skanu, faksu ani e-maila. Nic. Prawie nic – jest radiotelegraf, ale informacja najpierw pójdzie drutem do tego, do kogo nie chcesz. Odpada. To co zrobić, żeby o dokumencie dowiedział się cały świat zwycięzców I wojny? Odebrać radiostację iskrową dotychczasowemu zaborcy. Chytre, ale tylko łatwo powiedzieć – pilnują jej umundurowani z obcym akcentem. No, ale jak się strzepuje trzech zaborców i chcesz się tym pochwalić światu to jeszcze jedna działobitnia musi zostać szybko zdobyta! Nocą z 18 na 19 listopada 1918 r. po sprytnie przygotowanej w konspiracji akcji, rozpoczyna się wielogodzinne nadawanie przez polskich żołnierzy depeszy. Stało się i poszło w świat, że Mamy Niepodległą! Więcej na temat depeszy dowiesz się z materiałów zamieszczonych obok. Polecamy nasze krótkie filmy animowane, dzięki którym poznasz okoliczności powstania i nadania pierwszego międzynarodowego dokumentu odrodzonej RP.

CHCĘ POCZTÓWKĘ EDYCJI 2018, CO ZROBIĆ?

Kolejna nowość: pojedyncze pocztówki będzie można bezpłatnie wziąć z punktów ich dystrybucji w wybranych miastach (lokalizacje Punktów dystrybucji kartek są na bieżąco uaktualniane TUTAJ). Punkty zostały uruchomione  w setną rocznicę podpisania przez Józefa Piłsudskiego depeszy notyfikującej odrodzenie Polski, która przypadła 16 listopada 2018 roku (akcja potrwa do 23 listopada lub wyczerpania zapasów). Przyjdź i weź kartkę ⇒ zaadresuj i wypełnij życzeniami ⇒ wyślij!

ŚWIĘTUJMY RAZEM, ŻE MAMY NIEPODLEGŁĄ!

Mamy Niepodległą! jest skierowana do osób w każdym wieku i o różnych poglądach w całej Polsce. Każda z edycji to: trzy różne projekty kartek okolicznościowych autorstwa znanych artystów, radosne świętowanie uwalniające pozytywne emocje, promocja nowoczesnego patriotyzmu, integracja społeczności lokalnej, a przede wszystkim setki tysięcy wysłanych życzeń i uśmiechów na twarzach ich odbiorców.

 

Materiały do pobrania:

> Informacja prasowa

> Mamy Niepodlegla logo 2018

 

 

 

 

Copyrights 2018, Muzeum Józefa Piłsudskiego.

strony internetowe Millenium Studio