Moda i kultura w II RP – międzypokoleniowa potańcówka w Muzeum

Kiedy: 17 grudnia 2022 r. (sobota)
Gdzie: Sala Paderewskiego (I piętro)
Czas trwania: około 3 godzin
Wydarzenie bezpłatne (liczba miejsc ograniczona, należy zarezerwować bilet w kasach bądź online).

17 grudnia w Muzeum odbędzie się spotkanie międzypokoleniowe z modą i kulturą dwudziestolecia międzywojennego. Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek do wspólnej zabawy, połączonej z potańcówką.

Spotkaniu będzie towarzyszył pokaz mody przygotowany przez Młodzieżową Radę Muzeum. Młodzież od wielu miesięcy pracuje nad koncepcją kostiumów stworzonych z materiałów wtórnych. Nareszcie nadejdzie pora, aby przed szeroką publicznością zaprezentować efekty pracy! To nie jedyna aktywność młodych radnych. Angażują się także w proces przygotowań, będą odpowiadać za przebieg wydarzenia i jego organizację.

Brzmi ciekawie? A to nie koniec atrakcji! Podczas spotkania wystąpią dla nas aktorzy: Szymon Bujak oraz Dominika Hudziec, którzy odtworzą wybrane fragmenty przedwojennych kabaretów. Międzypokoleniowe spotkanie uświetni występ Małej Orkiestry Dancingowej, która zagra dla nas własne aranżacje hitów z okresu II RP.

Weź ze sobą bliskich i przyjaciół, zapraszamy!

Program:

• pokaz mody upcyklingowej – zaprasza Młodzieżowa Rada Muzeum,
  • prezentacja zbiorów Muzeum – zobacz z bliska odzież z epoki,
  • pokazy kabaretowe – wystąpią aktorzy: Dominika Hudziec i Szymon Bujak,
  • potańcówka – zagra Mała Orkiestra Dancingowa.

Koordynacja wydarzenia: Agata Augustynowicz ([email protected])