Polsko-ukraiński Dzień Dziecka w Muzeum/Польсько-український день захисту дітей у музеї

zrobione z papieru tulipany, jeden w barwach flagi Ukrainy, drugi - PolskiKiedy: 5 czerwca 2022 r.
Godzina: 12.00-15.00 (można dołączyć w dowolnej chwili)
Wydarzenie bezpłatne i bez rezerwacji miejsc

Dzieciństwo to powinna być przede wszystkim dobra zabawa! Dlatego z okazji Dnia Dziecka zapraszamy rodziny z dziećmi do wspólnej rekreacji, poprzez uczestnictwo w grze terenowej, która zostanie zrealizowana już 5 czerwca w Muzeum. Podczas gry będziecie mieli okazję odkrywać elementy dziedzictwa polskiej i ukraińskiej kultury, poznawać wyjątkowe zabawy i rozwiązywać oryginalne zagadki.

Dzień Dziecka będzie obfitował w wiele atrakcji! W punktach rodzinnych aktywności gracze będą zdobywać fragmenty układanki. Celem gry jest zdobycie wszystkich fragmentów i ułożenie kryjącego się za nimi obrazka. Ci, którym się to uda dołączą do naszego Towarzystwa Rzeczy Przyjemnych a Niekoniecznie Pożytecznych. Nawiązujemy w nim do Towarzystwa, które Józef Piłsudski założył dla swoich córek – Wandy i Jadwigi. Czy jesteście gotowi na wspólną przygodę, połączoną z poznawaniem ciekawostek historycznych?

Zapraszamy do nas całe rodziny! Punkty zabawy będą znajdować się na świeżym powietrzu, a kolejność ich odwiedzania będzie całkowicie dowolna. Jeśli zgłodniejecie lub zapragniecie chwili odpoczynku – nie ma problemu! Czekać będzie na was miejsce relaksu z leżakami i stolikami, a także specjalnie dobrane na tę okoliczność menu w restauracji „Adelcia”. Towarzyszyć nam będą tłumacze języka ukraińskiego, co pomoże w nieskrępowanej zabawie i wymianie doświadczeń.

Zapowiada się fantastyczny Dzień Dziecka! Nie może was zabraknąć!

Zapraszamy zwłaszcza rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat, ale nie będziemy weryfikować wieku uczestników 😉

Дата: 5 червня 2022
Коли: з 12:00 до 15:00 (приєднатися можна будь-коли)
Захід безкоштовний та без бронювання місць

Дитинство в першу чергу має бути веселим! Тому з нагоди Дня захисту дітей запрошуємо сім’ї з дітьми відпочити разом, беручи участь у польовій грі, яка відбудеться 5 червня в Музеї. Під час гри у вас буде можливість відкрити елементи польської та української культурної спадщини, дізнатися про унікальні ігри та розгадати оригінальні головоломки.

День захисту дітей буде насичений багатьма атракціонами! В балах сімейної активності гравці отримають шматочки пазла. Мета гри – зібрати всі частини і розташувати малюнок за ними. Ті, кому вдасться це зробити, приєднаються до нашого Товариства на приємне і не обов’язково на користь. Ми посилаємося на Товариство, яке Юзеф Пілсудський заснував для своїх дочок – Ванди та Ядвіги. Ви готові до спільної пригоди в поєднанні з пізнанням історичних цікавинок?

Запрошуємо до нас цілими родинами! Розважальні пункти будуть розташовані під відкритим небом, і ви будете відвідувати їх у будь-якому порядку. Якщо ви зголодніли або хочете відпочити – не біда! На вас чекає зона відпочинку з шезлонгами та столиками, а також спеціально підібране для цієї нагоди меню в ресторані «Adelcia». Супроводжуватимуть нас перекладачі з української мови, які допоможуть у безмежній розвазі та обміні досвідом.

Це буде фантастичний День захисту дітей! Ти не можеш це пропустити!

Особливо запрошуємо сім’ї з дітьми 6-12 років, але не будемо перевіряти вік учасників 😉