„Przepis na moje wymarzone muzeum”

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie na stworzenie własnej animacji poklatkowej. Przygotowany projekt powinien dotyczyć wizyty w muzeum lub jej wyobrażenia i nawiązywać do eksponatów, wystaw, budynków muzealnych lub innych elementów, dzięki którym doświadczamy kontaktu z muzeum.

Dla kogo?
Adresatami konkursu są uczniowie szkół podstawowych klas 1-8, w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8.

Co trzeba zrobić?
Przygotować animację poklatkową na wybrany temat i przesłać projekt w formacie MP4 na adres: animacja@muzeumpilsudski.pl

Stworzony film powinien mieć od 2 do 3 minut. Filmy najlepiej przesyłać za pośrednictwem dysków internetowych (np. WeTransfer).

W mailu prosimy o podanie następujących informacji o uczestniku konkursu:

• imię, nazwisko oraz klasa, do której uczęszcza autor;
  • wiek autora;
  • nazwa i adres szkoły;
  • źródła zdjęć i muzyki;
  • tytuł pracy

Co można wygrać?
Wśród nagród jest tablet graficzny do rysowania, profesjonalne materiały plastyczne oraz książki!

Terminy
Na nadesłanie prac czekamy do 7 grudnia 2020 r., ogłoszenie wyników nastąpi 9 grudnia 2020 r.

W filmie może być wykorzystana wyłącznie muzyka z domeny publicznej – szczegóły dostępne na poniższych stronach:

Można też oczywiście wykorzystać skomponowaną i nagraną przez siebie ścieżkę dźwiękową 🙂

Jak zrobić animację poklatkową? Zobacz film instruktażowy.

Jak korzystać z aplikacji Stop Motion Studio do tworzenia animacji poklatkowej? Obejrzyj instruktaż.

Zapoznaj się z regulaminem konkursu.

Masz pytania? Coś jest niejasne? Skontaktuj się z koordynatorką konkursu, Marią Pawlak (m.pawlak@mjpws.pl).