„Przepis na moje wymarzone muzeum” (2020)

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie na stworzenie własnej animacji poklatkowej.

Przygotowany projekt powinien dotyczyć wizyty w muzeum lub jej wyobrażenia i nawiązywać do eksponatów, wystaw, budynków muzealnych lub innych elementów, dzięki którym doświadczamy kontaktu z muzeum.

Dla kogo?
Adresatami konkursu są uczniowie szkół podstawowych klas 1-8, w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8.

Co trzeba zrobić?
Przygotować animację poklatkową na wybrany temat i przesłać projekt w formacie MP4 na adres: [email protected]

Stworzony film powinien mieć od 2 do 3 minut. Filmy najlepiej przesyłać za pośrednictwem dysków internetowych (np. WeTransfer).

W mailu prosimy o podanie następujących informacji o uczestniku konkursu:

• imię, nazwisko oraz klasa, do której uczęszcza autor;
  • wiek autora;
  • nazwa i adres szkoły;
  • źródła zdjęć i muzyki;
  • tytuł pracy

Co można wygrać?
Wśród nagród jest tablet graficzny do rysowania, profesjonalne materiały plastyczne oraz książki!

Terminy
Na nadesłanie prac czekamy do 14 grudnia 2020 r. Ogłoszenie wyników nastąpi 18 grudnia 2020 r.

W filmie może być wykorzystana wyłącznie muzyka z domeny publicznej – szczegóły dostępne na poniższych stronach:

Można też oczywiście wykorzystać skomponowaną i nagraną przez siebie ścieżkę dźwiękową 🙂

Jak zrobić animację poklatkową? Zobacz film instruktażowy.

Jak korzystać z aplikacji Stop Motion Studio do tworzenia animacji poklatkowej? Obejrzyj instruktaż.

Zapoznaj się z regulaminem konkursu.

Masz pytania? Coś jest niejasne? Skontaktuj się z koordynatorką konkursu, Marią Pawlak ([email protected]).

Konkurs „Przepis na moje wymarzone muzeum” sfinansowano ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022.

linkowanie do strony niepodległa.pl