W kratkę czy w linie? Tworzymy własne notatniki
Kiedy: 4 września 2022 r. (niedziela)
Godzina: 12.00-14.30
Gdzie: Sala Gdynia (spotykamy się przy wejściu głównym do Muzeum)
Czas trwania spotkania: około 2,5 godziny
Wydarzenie płatne (liczba miejsc ograniczona)
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat
Czy macie swój ulubiony piórnik, kolory kredek i flamastrów? Wolicie pisać w zeszycie w kratkę czy w linie? A czy wiecie, z jakich przyborów szkolnych mogły dawniej korzystać dzieci? Potrzebujcie notatnika do zapisywania ważnych planów i przemyśleń. Po przerwie wakacyjnej wracamy z naszym cyklem warsztatów dla rodzin „Wytwórnia zabawy – o historii inaczej” i zapraszamy na spotkanie, podczas którego spróbujemy nieco oswoić szkołę. Wybierzemy się na wystawę, gdzie dowiemy się, jak wyglądała nauka w czasach, kiedy Ziuk chodził do gimnazjum i dowiemy się, dlaczego nie lubił swojej szkoły, chociaż czytanie sprawiało mu dużą przyjemność. Porozmawiamy też o tym, czego uczono się w II Rzeczpospolitej i dlaczego budowanie szkół było wyzwaniem dla twórców Niepodległej. Wprowadzimy Was również w niesamowity świat introligatorstwa, opowiemy, skąd bierze się papier i pokażemy, w jaki sposób karki papieru i karton można zamienić w niepowtarzalny zeszyt. Własnoręcznie wykonany notatnik każda rodzina będzie mogła zabrać ze sobą do domu. Czy wiecie już, co będziecie w nim zapisywać?
Aby wziąć udział w warsztatach niezbędne jest zakupienie biletu poprzez stronę internetową bądź bezpośrednio w muzealnej kasie. Warsztaty z cyklu „Wytwórnia zabawy – o historii inaczej” odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Podczas tych zajęć rodziny mogą korzystać z zasobów muzealnej warsztatowni. Jest to kontynuacja projektu realizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Robisz.to.
Warsztaty poprowadzą Agata Augustynowicz i Julia Janowska – pracowniczki Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.