Zaskakujące życie Bronisława Piłsudskiego – o czym śpiewano na Sachalinie? | Cykl: Od-przewodnik
Co: autorski spacer z przewodnikiem
Gdzie: wystawa stała
Kiedy: 09.06.2024 (niedziela)
Godzina: 12:00
Bilety: tak>>
Zacznijmy od początku: czy wiesz gdzie dokładnie na Oceanie Spokojnym leży Sachalin? A jak ta wyspa ma się do polskiej walki z caratem i rozwoju światowej etnografii? Czy to możliwe, że gdzieś w odległej Japonii, w azjatyckich żyłach, płynie polska krew? W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania wyrusz z nami w podróż przez świat przełomu XIX i XX wieku śladami Bronisława Piłsudskiego – wybitnego etnografa i naukowca, starszego brata Józefa Piłsudskiego. Poznasz niezwykłe perypetie wyjątkowego obserwatora, któremu przewrotność losu zawsze przynosiła coś nieoczekiwanego. Czy wartościowego, rozwijającego, a może nawet dziś inspirującego? Przekonajcie się podczas spaceru po wystawie stałej, że życiorys Bronisława to materiał na książkę – niejedną! Wspólnie spróbujemy też odpowiedzieć na pytanie, który tak naprawdę z braci Piłsudskich jest bardziej rozpoznawalny poza granicami Polski!
◊ Spotykamy się przy szatni na poziomie 0.
◊ Czas trwania: 60 minut
◊ Na kolejny spacer nowego cyklu zaprasza Elżbieta Finzi – przewodniczka w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Elżbieta jest bardzo doświadczonym przewodnikiem: miejskim po Warszawie i Trójmieście oraz rekomendowanym przez wiele stołecznych instytucji. Oprowadza w języku polskim i tureckim! Dlaczego szczególnie zafascynowała ją historia starszego brata Marszałka? Bronisław miał życie pełne wzlotów i upadków, o czym w pasjonujący sposób opowie już sama Elżbieta.
Od-przewodnik to zupełnie nowy cykl autorskich spacerów tematycznych, które ułożyli i poprowadzą certyfikowani przewodnicy naszego Muzeum. Są one niezwykłe, ponieważ ich tematyka, czas trwania oraz ścieżka zwiedzania wynikają z indywidualnych pasji i osobistych wyborów przewodników, a zostały zaprojektowane tak, by w niepowtarzalny sposób zaprezentować treści i obiekty dostępne w muzealnym kompleksie. Można wziąć udział w dowolnej liczbie spacerów cyklu – są one tak przygotowane, że udział w poszczególnych nie wymaga partycypacji w poprzednim lub kolejnym oprowadzaniu. Zatem, nawet jeśli już wcześniej odwiedziliście nasze Muzeum to te spacery również są skierowane do Was! Powiew świeżości? Być może, sprawdźcie!
Spacery zostały stworzone w oparciu o metodę interpretacji dziedzictwa wg. certyfikowanego kursu CIG prowadzonego przez Interpret Europe – European Association for Heritage Interpretation w ramach programu Erasmus+. Więcej>>