Dobra Rozmowa „Ocalić od zapomnienia – pomnik czy planszówka?”

Kiedy: 30 marca 2023 r.
Godzina: 18.00
Gdzie: Willa Bzów, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Czy pomnik pozwala zachować pamięć o wielkich postaciach i wydarzeniach? A może lepiej upamiętniać historię tworząc o niej grę planszową? Jakie formy najbardziej się nam podobają i mają dla nas największą wartość? Zapraszamy do wspólnej rozmowy w czwartek (30 marca). Czekamy na rozmówczynie i rozmówców w willi Bzów o godz. 18:00.

Dobre rozmowy
Od kilku miesięcy trzy pracowniczki Muzeum szkolą się na przewodniczki dobrych rozmów w programie „Jak rozmawiać” Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Celem programu jest zachęcanie do rozmów na ważne dla lokalnej społeczności tematy, podczas których staramy się z otwartością wysłuchać i zrozumieć rozmówcę, a nie przekonać go. Za nami są dwa takie spotkania, podczas których rozmawialiśmy z pracownikami i współpracownikami Muzeum o oczekiwaniach mieszkańców Sulejówka wobec Muzeum. Przed nami co najmniej cztery kolejne rozmowy, na które zaprosimy szersze grono

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Jak rozmawiać? Wspieranie umiejętności informacyjnych jako podstawowej kompetencji świadomego obywatelstwa w demokracji uczestniczącej”, realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.