2 Godziny dla Rodziny. Dla Człowieka w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Z przyjemnością informujemy, że po raz pierwszy Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku włącza się w akcję „Dwie Godziny dla Rodziny/Dwie Godziny dla CZŁOWIEKA”. Jest to Globalny Ruch Społeczny na rzecz Bliskości zainicjowany 11 lat temu przez Instytut Humanites w odpowiedzi na narastające zjawiska samotności, depresji i kryzysu więzi międzyludzkich.

Życiowe role, które pełnimy poza pracą są dla nas bardzo ważne. Pracownicy na co dzień mierzą się z licznymi wyzwaniami: w rodzinach i społecznościach, w których żyją, we wszystkich przestrzeniach, gdzie realizują swoje marzenia i pasje. Tym zadaniom obecnie towarzyszy ogromne tempo i intensywność życia.

Presja, stres i pośpiech często sprawiają, że gdzieś po drodze umyka nam to, co najważniejsze. Ledwie zaczęliśmy odzyskiwać energię po pandemii, a wybuchła wojna za naszą wschodnią granicą. W tym trudnym czasie, szczególnie ważne jest wsparcie, które dostajemy od bliskich oraz wsparcie, jakim my obdarzamy innych. Dlatego zapraszamy Was do udziału w akcji “2 godziny dla Rodziny/ dla Człowieka”, u której źródeł są właśnie: bliskość, zrozumienie, empatia, miłość, także dzielenie się dobrymi emocjami i dbanie o więzi. Zatrzymajmy się na chwilę, zwolnijmy! Zastanówmy, co jest dla nas prawdziwą wartością. Odkryjemy wówczas, że nasza siła do działania ma często swoje źródło w jakości relacji z najbliższymi: w rodzinie, z bliskimi, w pracy. Zwyczajnie: w życiu!

Więcej informacji o akcji oraz jej organizatorze, Instytucie Humanites, znaleźć można na stronie Dwie godziny dla rodziny>>.