Zasady bezpiecznego zwiedzania

Zgodnie z wytycznymi Rady Ministrów z 4 listopada 2020 roku, od 7 do 29 listopada w Polsce zostają wprowadzone nowe obostrzenia. Całkowite zamknięcie muzeów dla publiczności jest jednym z tych obostrzeń. Pozostajemy zamknięci do odwołania. O nowym terminie otwarcia Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku będziemy informować na naszej stronie internetowej oraz w naszych kanałach w mediach społecznościowych.

Podjęliśmy szereg działań w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich, aby każdy podczas pobytu w Muzeum czuł się bezpiecznie. Wyznaczyliśmy limity liczby osób, które mogą przebywać w jednym czasie w poszczególnych przestrzeniach Muzeum.

Wszystkie powierzchnie, których dotykają nasi goście – m.in. siedzenia, poręcze, klamki, monitory na wystawie – pokryte zostały przeciwwirusową i antybakteryjną powłoką fotokatalityczną, która niszczy wirusy, bakterie i grzyby. Preparat jest w pełni bezpieczny dla zdrowia, a przy tym niewidoczny gołym okiem i nieodczuwalny podczas dotyku. 

Poniżej zasady obowiązujące na terenie całego kompleksu Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku:

  1. Obowiązkowe zasłanianie nosa i ust (maseczki są dostępne w sprzedaży w kasach Muzeum).
  2. Obowiązuje dezynfekcja dłoni. W przestrzeniach Muzeum, dla Odwiedzających dostępne są stacje do dezynfekcji.
  3. Prosimy o zachowywanie dystansu społecznego – minimum 2 metrów od innych osób.
  4. Zachęcamy do zakupu biletów online. W kasach i w restauracji rekomendujemy płatność bezgotówkową.
  5. Do dyspozycji Odwiedzających udostępniamy szatnię na poziomie 0. Obsługa szatni stosuje wszystkie środki ochrony osobistej i regularnie dezynfekuje blat szatni. Szatnia działa w 25% swojej objętości – jesteśmy w stanie przyjąć do 125 sztuk odzieży wierzchniej. Dostępne są również zamykane na klucz szafki.
  6. Zachęcamy do korzystania ze schodów, w tym z dedykowanej schodni prowadzącej na wystawę stałą.
  7. Grupa zorganizowana, która wchodzi na wystawę stałą, nie może liczyć więcej niż 15 osób (nie wliczając w to przewodnika). Liczniejsze grupy będziemy dzielić na miejscu.
  8. Audioprzewodniki i udostępniane słuchawki są dezynfekowane po każdym użyciu. W kasach Muzeum są dostępne w sprzedaży jednorazowe słuchawki.

    Zapraszamy do Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku!