Bezpłatne i swobodne zwiedzanie ogrodu-puszczy milusińskiej! | 26 kwietnia

Co: bezpłatne i swobodne zwiedzanie ogrodu bez przewodnika
Kiedy: 26 kwietnia (piątek)
Godziny: 10:00 – 18:00

 

Przed nami kolejna edycja międzynarodowej inicjatywy, czyli V Europejski Dzień Ogrodów Historycznych! Nieważne czy jesteś zapalonym ogrodnikiem, a może po prostu uwielbiasz odpoczynek na łonie natury – zapraszamy 26 kwietnia na relaks pośród zieleni. Będzie to wyjątkowa okazja, by swobodnie – bez przewodnika, bez limitu czasu i przez siebie obraną ścieżką – pospacerować alejkami ogrodu Józefa i Aleksandry Piłsudskich.
Marszałek ponoć był najbardziej dumny ze swojego prywatnego lasku sosnowego rosnącego naprzeciwko dworku „Milusin” i oczka wodnego. Właśnie tam w gęstej zieleni ukryta była jego ulubiona ławeczka, na której potrafił godzinami przesiadywać w zadumie. Dziś jest to jedno z najbardziej symbolicznych miejsc w ogrodzie, ale czy naprawdę jest tam tak zielono? Czy, jak twierdził Marszałek, jest spokojnie i prywatnie? Przekonajcie się sami i poznajcie cały teren zielony z odtworzoną pasieką, sadem, warzywnikiem, oczkiem wodnym oraz oczywiście starymi drzewami i wiosennymi kwiatami. 

Co warto wiedzieć:

  • czas spaceru jest nielimitowany,
  • bezpłatne zwiedzanie dotyczy wyłącznie ogrodu okalającego dworek „Milusin”; ze względu na kameralny charakter zwiedzanie dworku zawsze odbywa się z przewodnikiem, sprawdź bilety i godziny spacerów>>
  • wykluczamy pikniki i uprawianie sportu w ogrodzie, 
  • zapraszamy na spacer bez zwierząt,
  • najbliższe toalety dostępne są w gmachu głównym,
  • organizator zastrzega sobie prawo chwilowego zamknięcia danej części ogrodu (w razie potrzeb technicznych lub zbyt dużej liczby odwiedzających w jednym czasie).

V Europejski Dzień Ogrodów Historycznych organizuje stowarzyszenie non profit Europejski Szlak Ogrodów Historycznych (European Route of Historic Gardens – ERHG), więcej>>