Choinkowy blask, czyli o tym, jak dawniej świętowano Boże Narodzenie (warsztaty rodzinne)

Kiedy: 18 grudnia 2022 r. (niedziela)
Gdzie: spotykamy się przy wejściu głównym do Muzeum
Czas trwania: ok. 1,5-2 godziny
Wydarzenie płatne (liczba miejsc ograniczona)
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat.

kliknij, aby kupić bilet

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Na ulicach po zmroku widać błyszczące lampki, a w niektórych domach już stanęły pachnące choinki. Lubicie przedświąteczną atmosferę i ten magiczny czas przygotowań? A może jesteście ciekawi, jak dawniej obchodzono Boże Narodzenie i jakie prezenty znajdowały kiedyś dzieci pod przystrojonym drzewkiem? Na te pytania poszukamy odpowiedzi podczas ostatnich w tym roku warsztatów rodzinnych z cyklu „Muzealne przygody z Helą”, który realizowany jest w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Porozmawiamy też o tradycjach świątecznych z przedwojennego Sulejówka. Uczestnicy warsztatów będą mogli posłuchać wspomnień Jadwigi Piłsudskiej-Jaraczewskiej – młodszej córki Józefa i Aleksandry i dowiedzieć się, jak wyglądała ich rodzinna Wigilia, kiedy mieszkali w „Milusinie”. Podczas warsztatów opowiemy także o nietypowych materiałach, z których tworzono oryginalne i piękne ozdoby, a następnie pokażemy, jak można wykonać je własnoręcznie. Może będziecie chcieli przystroić nimi własne choinki?

Warsztaty poprowadzą Julia Janowska i Agata Augustynowicz, pracowniczki Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.