Co Piłsudski robił w Tokio? Tworzymy teatrzyki cieni (warsztaty rodzinne)

Kiedy: 2 października 2022 r. (niedziela)
Gdzie: sala Gdynia (spotykamy się przy wejściu głównym do Muzeum)
Czas trwania spotkania: około 2,5 godzin
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat (liczba miejsc ograniczona)

kliknij, aby kupić biletCzy lubicie podróżować? Byliście może w jakimś odległym, niecodziennym miejscu? A może marzycie o odwiedzeniu jakiegoś dalekiego kraju? Józef Piłsudski w swoim życiu odwiedził kilka państw, ale jego najdłuższą i najbardziej egzotyczną podróżą okazała się wyprawa do Japonii. Dlaczego tam pojechał i jakie wrażenie wywarł na nim Kraj Kwitnącej Wiśni? Podczas warsztatów rodzinnych wspólnie ruszymy śladami Józefa Piłsudskiego i poszukamy odpowiedzi na te pytania. W tym celu wybierzemy się też na wystawę, żeby przyjrzeć się trasie podróży i dowiedzieć się, dlaczego jest nazywana „tajną misją”. Poznamy także Romana Dmowskiego i sprawdzimy, o czym rozmawiał z Józefem Piłsudskim, gdy spotkali się w Tokio. Porozmawiamy również o nietypowych zwyczajach japońskich, a następnie uczestnicy spotkania będą mogli wcielić się w konstruktorów i reżyserów oraz zbudować własny teatrzyk cieni i przedstawić za jego pomocą różne historie.

Warsztaty z cyklu „Wytwórnia zabawy – o historii inaczej” odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Podczas tych zajęć rodziny mogą korzystać z zasobów muzealnej warsztatowni. Jest to kontynuacja projektu realizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Robisz.to. Warsztaty poprowadzi Julia Janowska – pracowniczka Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Bilety można kupić poprzez stronę internetową bądź bezpośrednio w muzealnej kasie.