Co za kwiatki! Świętujemy imieniny Józefa

Kiedy: 19 marca 2023 r. (niedziela)
Miejsce: spotykamy się przy wejściu głównym do Muzeum
Czas trwania spotkania: około 1,5 godziny
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat
Wydarzenie płatne (liczba miejsc ograniczona)

kliknij, aby kupić bilet

Czy wiecie, dlaczego marzec był dla rodziny Piłsudskich wyjątkowym miesiącem? Co się wtedy działo w „Milusinie”? A może chcecie się dowiedzieć, po czym poznawano, że do milusińskiego ogrodu zawitała wiosna? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi podczas najbliższych warsztatów rodzinnych z cyklu „Muzealne przygody z Helą”. Tym razem spotkamy się także, by wspólnie świętować. Porozmawiamy o tym, w jaki sposób Józef Piłsudski obchodził swoje imieniny. Wybierzemy się wspólnie na wystawę, by przyjrzeć się archiwalnym zdjęciom i sprawdzić, jacy goście przybywali do Sulejówka, a także zobaczyć niektóre z prezentów, które przynosili. Imieniny Józefa zwiastują także nadejście kalendarzowej wiosny. Dlatego też sięgniemy do wspomnień Aleksandry Piłsudskiej, by przekonać się, w jaki sposób mieszkańcy „Milusina” sprawdzali, czy ogród obudził się już do życia po zimie oraz dowiemy się, jakie były ulubione kwiaty Marszałka. Nie zabraknie także twórczego działania – zainspirowani historyczną opowieścią wykonamy własne, nietypowe wiosenne bukiety imieninowe z… guzików! Takie kwiatki szybko nie zwiędną i długo będą mogły cieszyć oko. A może będziecie chcieli podarować je komuś w prezencie?

Warsztaty poprowadzi Joanna Sieracka, pracowniczka Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.