Czarno-biały świat – młodzi graficy odkrywają historię (warsztaty rodzinne)

Kiedy: 21 listopada 2021
Gdzie: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku (sala Tokio, wystawa stała)
Czas trwania: ok. 1,5 godziny
Warsztaty płatne, liczba miejsc ograniczona
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat

kliknij, aby kupić bilet

Czy zastanawialiście się kiedyś, w jaki sposób dzieła sztuki mogą pomóc w poznawaniu historii? Na najbliższych warsztatach rodzinnych, realizowanych w ramach cyklu „Muzealne przygody z Helą”, wspólnie spróbujemy znaleźć odpowiedź na to pytanie. 21 listopada o 12.00, razem z uczestnikami warsztatów rodzinnych, udamy się na wystawę stałą, by poznać znajdujące się tam dzieła sztuki. Swoją uwagę poświęcimy głównie pracom graficznym. Zastanowimy się, jaką rolę pełnią dzieła sztuki w opowiadaniu o historii i czy tworzenie własnych prac może pomóc w jej odkrywaniu. Po odwiedzeniu wystawy przejdziemy do sali edukacyjnej, gdzie zamienimy się w grafików i stworzymy własne, oryginalne dzieła, inspirowane obiektami muzealnymi.

Najbliższe warsztaty realizowane są w ramach cyklu „Muzealne przygody z Helą”. Zajęcia z tego cyklu odbywają się w każdą trzecią niedzielę miesiąca.
Warsztaty poprowadzi Agata Augustynowicz, pracowniczka Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Spotykamy się w holu, przy wejściu głównym do Muzeum.