„Człowiek, który zatrzymał Rosję” – pokaz sztuki Teatru Telewizji, spotkanie z twórcami

Kiedy: 26 października 2022 r. (sobota)
Gdzie: Sala Paderewskiego
Czas trwania: ok. 2 godzin
Wstęp wolny

Człowiek, który zatrzymał Rosję to kameralna opowieść o potędze ludzkiego umysłu, dla której tło stanowi pełna determinacji walka wywiadów i wszechobecne przeczucie nadciągającej klęski. Pokaz sztuki Teatru Telewizji Człowiek, który zatrzymał Rosję jest wydarzeniem towarzyszącym konferencji Jan Kowalewski – kryptolog do zadań specjalnych (zobacz stronę wydarzenia>>). Pokazowi będzie towarzyszyć spotkanie z twórcami sztuki.

Dramat powstał na podstawie odkryć prof. Grzegorza Nowika zawartych w książkach Zanim złamano ENIGMĘ… oraz Zanim złamano ENIGMĘ… Rozszyfrowano REWOLUCJĘ. Statystyczny Polak wie, że 15 sierpnia 1920 roku miał miejsce Cud nad Wisłą, czyli zwycięstwo polskiej armii nad bolszewikami. Nie wie, że za tym cudem stał geniusz polskiego wywiadu – Jan Kowalewski, który dał Naczelnemu Wodzowi pełny wgląd w plany i zamiary przeciwnika. Józef Piłsudski nie zmarnował tej okazji i wykonując pozornie szaleńczy manewr sprawił, że Polska, a następnie Europa nie dostała się w ręce komunistów, natomiast Bitwa Warszawska trafiła na listę osiemnastu najważniejszych bitew w historii ludzkości.