Debaty historyczne

Drodzy Nauczyciele,

czy chcielibyście w wyjątkowy sposób uczcić rocznicę odzyskania Niepodległości w Waszej szkole i jeszcze bardziej zainteresować uczniów historią? Leży Wam na sercu rozwój kultury dyskusji i kompetencji obywatelskich młodego pokolenia oraz dialog międzypokoleniowy?

Nasz projekt jest stworzony dla Was!


Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz Fundacja Polska Debatuje zapraszają nauczycieli szkół ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego do tworzenia Klubów Debat Historycznych. Jest to projekt realizowany w ramach Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa”. Pierwsza edycja, do której obecnie zapraszamy szkoły, a także organizacje seniorów, odbędzie się w roku szkolnym 2018/2019. W 2021 roku wszystkich uczestników projektu z kolejnych trzech edycji zaprosimy na Wielką Galę Debat w nowej siedzibie Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne.

 

Aby zgłosić szkołę do projektu należy wysłać skan wypełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z pieczęcią szkoły na adres: [email protected] do dnia 22 czerwca 2018r.

Pobierz zgłoszenie >> Formularz_zgłoszeniowy_Kluby_Debat_Historycznych

 

Do programu może przystąpić maksymalnie 10 szkół.

O przyjęciu będzie decydować kolejność zgłoszeń i kryterium geograficzne (chcemy, aby w programie uczestniczyły szkoły z różnych miejscowości województwa mazowieckiego)

Informację o kwalifikacji do projektu wyślemy do Państwa do 30 czerwca br.W ramach programu, we współpracy z Fundacją Polska Debatuje, w szkołach ponadpodstawowych oraz w organizacjach seniorów  zostaną stworzone Kluby Debat Historycznych. Zarówno uczestnicy, jak i opiekunowie Klubów zostaną przeszkoleni przez profesjonalnych trenerów, pod których opieką nabędą umiejętności prowadzenia debaty, w której logicznej argumentacji towarzyszy otwartość na racje drugiej strony oraz szacunek dla dyskutanta i jego odmiennych poglądów oraz przygotują się do jesiennego turnieju debatanckiego. Na potrzeby szkolenia uczestników programu oraz dla wszystkich zainteresowanych tematem powstanie także specjalna publikacja – podręcznik debat historycznych wraz z towarzyszącymi jej materiałami on-line.