Dlaczego warto czytać? – tworzymy własne zakładki do książek (warsztaty rodzinne)

Józef Piłsudski w mundurze siedzi na krześle w salonie dworku Milusin trzymając książkę w ręku, od której odwrócił wzrok, aby spojrzeć w obiektyw aparatuKiedy: 20 lutego (niedziela)
Godzina: 12.00
Gdzie: Sala Tokio w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
Czas trwania: ok. 1,5 godziny
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat.

kliknij, aby kupić bilet
Lubicie czytać książki? To tak samo, jak Józef Piłsudski! Jeśli chcecie dowiedzieć się, jakie książki były ważne dla Marszałka i dlaczego na naszej wystawie stałej pojawia się sporo literatury – koniecznie weźcie udział w najbliższych warsztatach rodzinnych z cyklu „Muzealne przygody z Helą”! Podczas spotkania porozmawiamy o ważnej roli, jaką może pełnić literatura i dowiemy się, jakie książki czytały dzieci na początku XX wieku. Będziemy także działać twórczo i wspólnie przygotujemy oryginalne zakładki do książek, które przydadzą się wszystkim fanom czytelnictwa. Czeka nas fantastyczna zabawa!

Zajęcia realizowane są w ramach cyklu „Muzealne przygody z Helą”. Warsztaty w ramach tego cyklu odbywają się w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Warsztaty poprowadzi Joanna Sieracka, pracowniczka Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.