Dobre rozmowy: Ezoteryka wczoraj i dziś

Kiedy: 28 kwietnia 2023 r.
Gdzie: Willa Bzów, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
Wstęp wolny

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Jak rozmawiać?”. Tym razem naszym tematem będzie ezoteryka, przesądy i obyczaje. W dwudziestoleciu międzywojennym na seansach u jasnowidza Stefana Ossowieckiego, z wykształcenia inżyniera, zajmującego się zjawiskami paranormalnymi spotykała się ówczesna śmietanka towarzyska, również polityczna. My zastanowimy się czy współcześnie również szukamy objaśnienia rzeczywistości w kartach, gwiazdach i magii.

Od kilku miesięcy trzy pracowniczki Muzeum szkolą się na przewodniczki dobrych rozmów w programie „Jak rozmawiać” Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Celem programu jest zachęcanie do rozmów na ważne dla lokalnej społeczności tematy, podczas których staramy się z otwartością wysłuchać i zrozumieć rozmówcę, a nie przekonać go.

Spotkania mają swobodną formułę rozmowy w której oddajemy Wam głos. Chcemy spotkać się przy kawie i ciastku, żeby poznać Wasze zdanie ale też zachęcić do dyskutowania w atmosferze szacunku do rozmówcy.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Jak rozmawiać? Wspieranie umiejętności informacyjnych jako podstawowej kompetencji świadomego obywatelstwa w demokracji uczestniczącej”, realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.