Dromaderka, komendantka, pierwsza dama, czyli jak świętować rok Aleksandry Piłsudskiej (warsztaty dla nauczycielek i nauczycieli)

Kiedy: 30 września 2023 r. (sobota)
Czas trwania: 2 godziny
Gdzie: ogród historyczny, wystawa stała, sala Łódź (spotykamy się przy wejściu głównym do Muzeum)
Wydarzenie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona.

W uznaniu wybitnej działalności niepodległościowej i społecznej Sejm ustanowił rok 2023 Rokiem Aleksandry Piłsudskiej. Zapraszamy nauczycielki i nauczycieli wszystkich poziomów edukacyjnych do spojrzenia na ogród historyczny oraz wystawę stałą Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku przez pryzmat dokonań pani Marszałkowej. Podejmiemy refleksję na temat miejsca kobiecych bohaterek w edukacji szkolnej, muzeach i przestrzeni publicznej oraz zastanowimy się, jak o nich uczyć. W części warsztatowej zaprosimy uczestniczki i uczestników do zaprojektowania własnych sposobów na świętowanie roku Aleksandry Piłsudskiej. Być może któryś z pomysłów uda się zrealizować w waszych szkołach? Spotkanie zwieńczy prezentacja oferty zajęć edukacyjnych, w tym bezpłatnych lekcji muzealnych.

Zapraszamy do zapisów pod adresem: [email protected]

Warsztaty poprowadzi Joanna Sieracka – pracowniczka Działu Edukacji Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Wydarzenie jest organizowane w ramach Muzealnej EduAkcji Warszawy.