Dziecięce kolekcje – czas na pokaz! (czekamy na zgłoszenia)

Kiedy: do 13 marca 2022 (niedziela)
Gdzie: sala Tokio w Muzeum
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 5-15 lat (wydarzenie integrujące, zapraszamy dzieci ze spektrum autyzmu).

Młodzi kolekcjonerzy i zbieracze, chowacie w domach pokaźne kolekcje samochodzików, znaczków czy figurek? A może zbiory zupełnie innych przedmiotów kurzą się na waszych półkach? Czas pokazać swoje kolekcje szerszej publiczności! W ramach obchodów imienin Marszałka organizujemy ekspozycję kolekcji dorosłych kolekcjonerów. Tego dnia nie może zabraknąć równie ciekawych zbiorów nieco młodszych pasjonatów. Zapraszamy do wysyłania zdjęć i krótkich opisów waszych kolekcji, na podstawie których wybierzemy te, które staną się częścią mini-wystawy. Pokaz poprzedzą krótkie warsztaty oraz wspólne tworzenie wystawy waszych kolekcji. Dla chętnych kolekcjonerów przewidziana jest niezwykła atrakcja – wizyta w magazynie zbiorów muzealnych, zwykle niedostępnych dla zwiedzających.

Żeby wziąć udział w pokazie, nie musicie pozbywać się swoich kolekcji – po wydarzeniu, tego samego dnia, zabierzecie je ze sobą.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy!>>

Zapoznaj się z regulaminem>>