Dzień Dziecka w Muzeum! 2023

Kiedy: 4 czerwca 2023 r. (niedziela)
Godzina: 12.00-16.00
Gdzie: plac i teren wokół budynku Muzeum
Wydarzenie bezpłatne i bez rezerwacji miejsc

Józef Piłsudski wraz ze swoimi córkami – Wandą i Jadwigą – założył Towarzystwo Rzeczy Przyjemnych a Niekoniecznie Pożytecznych. Zainspirowani wyjątkową więzią łączącą tatę z córkami, taką właśnie nazwę postanowiliśmy nadać naszemu programowi dla rodzin. Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy was do wspólnego świętowania i dołączenia do naszego współczesnego Towarzystwa.

Tradycją naszego Muzeum stała się organizacja czerwcowej gry terenowej. W tym roku obchodzimy Rok Aleksandry Piłsudskiej i z tej okazji podczas naszej zabawy będziemy mogli odkryć, kim była Ola i sprawdzić, czego dzisiaj możemy się od niej nauczyć. Dla uczestników przygotowaliśmy liczne zadania do wykonania i zagadki do rozwiązania. Wszystko oczywiście pod hasłem przewodnim dobrej zabawy!

Tego dnia na placu muzealnym czekać też będą na was różne atrakcje. Za pomocą metody sitodruku będziecie mogli stworzyć swoje własne torby, które mogą się okazać świetną pamiątką wizyty. Jeśli zapragniecie słodkiej przekąski, zapraszamy na lody do Babeczek, które będziemy gościć. A jeśli będziecie mieli ochotę odpocząć, zaprosimy was do wyciągnięcia się na leżakach pod parasolami. Nie straszne nam też upały! Z odsieczą przyjdzie nam Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Sulejówku.

Czy jesteście gotowi na wspólną przygodę połączoną z poznawaniem ciekawostek historycznych? Zapraszamy was do wspólnego świętowania Dnia Dziecka!

Jakie atrakcje przygotowaliśmy?

• „Śladami Oli” – odkrywamy, kim była Aleksandra Piłsudska (rodzinna gra terenowa)
  • Sitodruk – tworzymy własne torby
  • Cukiernia „Babeczki”